homepage
co je Ledovec          co nabízíme          kontakty
jaké řemeslné akce nabízíme

Ledovec pořádá v průběhu roku také řemeslné kurzy.

Jde o nárazové jednodenní i vícedenní kurzy a stáže, které jsou hodně závislé na aktuální kapacitě pracovníků Ledovce (na jejich času a energii). Pozvánky na kurzy zveřejňujeme v sekci novinky. Zájemci o kurzy či stáže nechť se obracejí na terapeutické centrum.

Kurzy zpracování ovčí vlny

V naší tkalcovně v Ledcích si můžete vyzkoušet prakticky všechny fáze zpracování ovčí vlny: česání, čištění, praní, barvení, filcování, předení, tkaní. Naše zkušené terapeutky příležitostně pořádají kurzy těchto dovedností, případně ty kurzy ještě nějak dotvoří (třeba občas děláme předvánoční dílny atd.). Ceny kurzů bývají mírné a je možnost při nich u nás přespat.

Letní tkací škola

Je už prakticky tradicí sezvat účastníky našich krátkodobých kurzů na léto a jeden týden společně něco zkoušet a tvořit. Obvykle dojde na barvení v bylinách, stavbu indiánských stavů, rozjíždění našich složitějších stavů atp. Tkací škola se většinou koná druhý nebo třetí týden v červenci.

Výroba svíček

V terapeutické svíčkárně v Plzni příležitostně hostíme zájemce o svíčkaření. Jednoduché máčené svíce můžeme se zájemci dělat i mimo dílnu, zařízení vozíme s sebou do škol nebo na trhy.


Další kurzy

Na počátku Ledovce jsme dělali i kurzy košíkaření a pořád to umíme. Děláme taky vlastní kozí sýr a pomalu se učíme i péct vlastní chleba. Postupy netajíme, zájemce rádi zasvětíme.