homepage
co je Ledovec          co nabízíme          kontakty
Novinky
Vyšly velikonoční Ledovky!
12.04.2019
Chtěli jsme, aby jste si na Velikonočním kraslicování mohli přečíst nové Ledovky. Podařilo se nám to, patrně je stihneme i v papírové podobě, ale v cyberprostoru si je může přečíst už teď! Najdete je tuhle.
Počtěte si!


Velikonoční kraslicování v sobotu 13. dubna!
27.3.2019
Velikonoční kraslicování na Ledovci v Ledcích bude tradičně v sobotu před Květnou nedělí (tj. 13. dubna) od 15 hodin. Kromě tradičního pletení pomlázek, pečení jidášů a zdobení kraslic se můžete těšit opět na dětský folklórní soubor Střelička! Těšíme se na Vás!
Plakát od pana Hory najdete tuhle!

Duben - ještě v CHRCu budem!
27.3.2019
Nabízíme vám CHRCový program na duben, podívejte se tuhle!
Po šesti týdnech se opět sejde uživatelská reformní skupina, tento měsíc to bude 15. dubna, opět od čtyř. Pozvánka je tuhle, srdečně zveme i nově příchozí. Nic o nás bez nás!


Březen - do CHRCu vlezem!
21.2.2019
Březnový program CHRCu je tu! Co by vás mohlo zajímat, najdete tuhle!
Připomínáme ještě setkání uživatelské reformní skupiny 28. února od čtyř. Pozvánka je zde.


Přijeďte na Hromnicové svíčkování!
26.1.2019
Hromnicové svíčkování připadne letos přesně na Hromnice, tj. na sobotu 2. února. Od 15:00 můžete přijít na Ledovec v Ledcích, pokochat se tradičním trapným zahájením a pak už směle vyrábět hromničky podle svého gusta. Teplé nápoje budou!
Letošní řeznický plakát od vegetariána pana Hory najdete tuhle.

Program CHRCu na únor, k narozeninám včas
23.1.2019
Podívejte se na CHRCový program na únor, je tuhle!
Ledovec měl 22. ledna osmnácté narozeniny, tak jsme si v CHRCu dali jako dárek, že budeme programy zveřejňovat "dospěle" včas a ne až na poslední chvíli, na přelomu měsíce. První pokus - 23. v měsíci - nedopadl špatně!
V CHRCu děláme i další věci dobře, přijďte se podívat!


Nový rok v CHRCu
2.1.2019
CHRC pokračuje i v roce 2019 bez ztráty tempa. Tradiční nejistotě, kolik peněz seženeme na provoz na rok 2019, čelíme s nadějí a pokračujeme prakticky ve všech aktivitách, na které jste zvyklí. Přijdťe!
Lednový program najdete tuhle. Na viděnou ve vile!


Posíláme vám k Ježíšku Ledovky!
21.12.2018
Přejeme vám všem požehnané Vánoce a v Novém roce všechno dobré! Díky, že jste s námi, díky, že na nás myslíte! Tuhle vám posíláme novoroční přání.
Pod stromeček vám také posíláme čtvrté, vánoční číslo Ledovek, které právě vyšlo. Počtěte si ZDE a mějte se dobře!


Adventní CHRC zve!
2.12.2018
CHRC tento měsíc prožije už druhý advent ve svých dějinách. Program je napěchovaný, běží na podzim rozjeté skupiny, a přidáváme nějaké adventní a vánoční aktivity. Svolali jsme také krajskou uživatelskou skupinu v rámci reformy psychiatrie, jste srdečně zváni (pozvánka)!
Program na prosinec najdete tuhle. Na shledanou v CHRCu!


Výběrové řízení na sociálního pracovníka služby Chráněné bydlení Ledovec
22.11.2018
Ledovec vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník Chráněněného bydlení Ledovec. Přijdťe k nám dělat!
Podrobnosti, požadavky, termíny a kontakty najdete tuhle.


Přijďte v listopadu do CHRCu nebo pomáhejte pohybem!
30.10.2018
CHRC pokračuje v podzimní jízdě, program je nabitý. Nové skupiny si našly své příznivce, ale do řady z nich se můžete ještě zapojit.
Program na listopad najdete tuhle. Těšte se na slyšení hlasů, tvůrčí psaní, pohybové sebepoznávání, spiritualitu, šachy, ...
A tento měsíc můžete podpořit Ledovec pomocí ČEZové aplikace POMÁHEJ POHYBEM - podívejte se www.pomahejpohybem.cz a kdo máte mobil dost chytrý, hýbejte se na podporu Ledovce!
Když doběhnete do CHRCu, zahřeje vás to dvakrát!

Dny pro duševní zdraví - podrobný program a FILMOVÝ DÁREK!
2.10.2018
Na stránkách Dnů pro duševní zdraví naleznete podrobný program s anotacemi workshopů, debat a přednášek i hudebních a divadelních akcí. WWW.DPDZ.CZ
A k Mezinárodnímu dni duševního zdraví pro vás máme dárek - můžete se podívat na film italské televize o Francu Basagliovi s názvem Bylo jednou jedno město bláznů s českými titulky (tady).


Ledovky 3/2018
2.10.2018
Právě vychází třetí číslo našich Ledovek v roce 2018, čtvrtletníku, který informuje o všem, co se v Ledovci děje a co se děje v oblasti služeb pro lidi s duševním onemocněním. Dozvíte se, co třeba chystá náš ex-ředitel Martin Fojtíček, jak se pracuje na "Půdě" nebo o nových skupinách v CHRCu. A mnohem více! Ledovky si můžete prohlédnout a stáhnout ZDE!


CHRC v říjnu - bohatá sezóna!
30.9.2018
CHRC - clubhouse a recovery college při Ledovci - nabízí na podzim jednu novinku za druhou. Jsme otevření už od pondělí do pátku a nabídka je opravdu pestrá. Program na měsíc říjen najdete tuhle.
Novinky tohoto měsíce jsou:
- skupina Jak mi spiritualita může pomoct v zotavení (plakát)
- skupina Pohybové sebepoznávání s Lenkou Jíšovou (plakát)
- skupina Setkání s muzikoterapií (plakát)
Těšíme se na viděnou v CHRCu! Jde o zotavení!

Dny pro duševní zdraví se blíží
10.9.2018
Tradiční Dny pro duševní zdraví v Plzni se blíží! Na pátek 5. a sobotu 6. října a pak na středu 10. října pro vás spolu s Epoché chystáme v Besedě a na Moving Station pestrý program s podtitulem O duševním zdraví na rovinu.
Podívejte se na krásný Botkův plakát!
My se těšíme na setkání s vámi!

CHRC v září s řadou novinek!
2.9.2018
CHRC - clubhouse a recovery college při Ledovci - otvírá po prázninách svůj pravidelný provoz od pondělí do čtvrtka a na období do vánoc má na programu řadu novinek! Nechte se zlákat!
Zářijový program den po dni najdete tuhle.
Zvláštní soupis akcí nabízí sportovní skupina tady. Své plakáty s podzimními termíny nabízí rodičovská skupina zde a skupina Slyšení hlasů (Hearing Voices) tuhle.
Jednorázových akcí je vícero:
- "Burza práce" 12. září (podrobnosti)
- Táborák 24. září (plakát)
- Fórum pro reformu psychiatrie v Plzeňském kraji 25. září (plakát)
- Seznamka 27. září (pozvánka)
Od října se budou o vaši pozornost ucházet další akce, jako předskokana posíláme plakát na skupinu Jak mi spiritualita může pomoct v zotavení tuhle.
Na viděnou všude tam, kde jde o zotavení. Třeba v CHRCu!

Denní stacionář bude týden zavřený
8.8.2018
Ve dnech 13. až 20. 8. je v Denním stacionáři Ledovec zavřeno. Jak se zdá, dovolenou potřebují nejen zaměstnanci, ale také naši klienti.

S reformou to myslíme vážně, ale potřebujeme na to další lidi! Vyhlásili jsme výběrové řízení.
8.8.2018
Haló, haló, proč je ledofčanů pořád málo? A tak voláme jako hrom, ať je nás tu milion!
Ledovec hledá nové kolegy a kolegyně sociální pracovníky a pracovnice nebo pracovníky a pracovnice v sociálních službách a zdravotní sestry i bratry (všeobecné/se specializací v psychiatrii) do vznikajících týmů na Klatovsku a rozšiřujících se v Plzni.
Podrobnosti najdete tuhle.

Srpnový CHRC zve!
2.8.2018
CHRC - clubhouse a recovery college - nabízí i v srpnu bohatý program vždy od úterý do čtvrtka (jednou - u táboráku - jsme dokonce v pondělí!). Podívejte se tuhle. Zvlášť se můžete podívat na akce sportovní skupiny tady a speciální pozvání přijměte na setkání s propagátorem hnutí Hearing Voices, které pořádáme 28. srpna (pozvánka zde).
Těšíme se na vás v CHRCu!

Osvěžte se v létě Ledovkami! Právě vyšly.
3.7.2018
Přesně na startu prázdnin jsme přivezli z tiskárny další číslo Ledovek. Deset stran čtení o dění kolem Ledovce (takže prakticky dvojčíslo).
Pokud se vám vydání nedostalo do ruky v papírové podobě, počtěte si tuhle!

Clubhouse Ledovce zve i o prázdninách!
29.6.2018
CHRC - clubhouse a recovery college - poběží i během prázdnin. Vždy od úterý do čtvrtka se můžete každé odpoledne stavit. Program je maličko jiný než během roku, ale pestrý je dost.
Podrobný program na červenec si prohlédněte tuhle. A přijďte, těšíme se na vás!

s
CHRC v červnu, srdečně zveme!
30.5.2018
CHRC v červnu ještě jede naplno, navíc se 5. června setkáme k debatě o tom, jak pojede přes prázdniny a co nového nabídne po prázdninách. Program CHRCu na červen najdete tuhle.
Plakát literárního klubu najdete tady a přehled sportu tady.
Těšíme se na vás v červnu v CHRCu!

Zveme vás na Dny Světlé (a Varieté Světlé)!
18.5.2018
V sobotu 26. května slaví Plzeň Den sousedů a my vás zveme na tradiční uliční festival v ulici Karoliny Světlé s názvem Dny Světlé. Program se od 14 hodin rozjíždí na ulici před Poradenským centrem Ledovec a v garáži u Bočků. Podívejte se na program Dnů!
Specialitou letošního ročníku je komunitní cirkusový projekt Varieté Světlé. Od pondělí 21. května běží v cirkusovém šapitó na zahradě Frišovy vily (Boženy Němcové 9) cirkusové workshopy (denně od 16 do 19 hodin), kde si můžete zkusit různé cirkusové disciplíny - žonglování, balanc, kouzla a čáry, hudbu a tanec - a hlavně se společně s námi odvážit vytvořit z toho představení, které ve světové premiéře sehrajeme v sobotu 26. května od půl páté (a - předpokládáme, že pro velký zájem veřejnosti - reprízujeme tentýž den v půl osmé). Zveme vás na workshopy i na představení! Nebojte se ničeho, přijďte se podívat, přijďte si něco zkusit. Pokud máte nápad na vlastní číslo, sem s nimi!
Geniální plakát pana Botky najdete tuhle. Těšme se na viděnou!


V pondělí 14. května bude v Poradenském centru zavřeno
11.5.2018
V pondělí 14. května bude Poradenské centrum Ledovec pro veřejnost výjimečně zavřeno. Ledovec má celofiremní konferenci a doufá, že po ní bude lepší a užitečnější.
Moc se omlouváme!


A zase "triky pro reformu"!
30.4.2018
Nabízíme vám na prázdniny další várku trik pro reformu. K osvědčeným černým modelům přidáváme jeden bílý, letní.
Prohlédněte si trika v galerii na Rajčeti a objednávejte si podle instrukcí níže (nebo v galerii na Rajčeti) do 31. května, objednávky posílejte na mail triky-pro-reformu@volny.cz.
V objednávce by nemělo chybět:
  - vaše jméno a adresa, kam chcete triko/trika poslat (pokud si je nevyzvednete přímo v Poradenském Centru Ledovec v Plzni),
  - počet kusů jednotlivých designů
  - velikosti (S/M/L/XL/XXL)
  - zdali pánské nebo dámské (M/F)
  - a další specifikace (dlouhý/krátký rukáv, tílko, výstřih véčko, ...), klidně přímo podle typů trik na www.adler.info.
Trika je možné objednat jenom černá, to letní bílé.
Vlastní tvorbě se ale meze nekladou, na trikách ani v reformě!

Květnový program CHRCu - cirkus bude!
30.4.2018
Květnový program CHRCu se pěkně natáhl, najdete ho tuhle.
Zvlášť si můžete projít program literárního klubu a nabídku sportovních aktivit. Rozjíždí se i šachová skupina, tak na tu vás zveme zvláštním plakátem. A na konci května ještě ten cirkus (plakát teprve bude)!
Na viděnou v květnu v CHRCu!

Další Fórum k reformě psychiatrie v CHRCu!
15.4.2018
Srdečně vás zveme na další Fórum k reformě psychiatrie - veřejné setkání, kde budeme mluvit o reformě psychiatrie, o tom, co je v ní nového, i o tom, jak její směřování ovlivňovat v našem kraji. Novinky ze všech projektů reformy i z terénu, diskuse principům, důrazům i hrozbám reformy, možnost "říct si k tomu svoje".
Fórum se uskuteční v pondělí 23. dubna od půl páté v ledoveckém clubhousu, Boženy Němcové 9 v Plzni, podrobnosti najdete na přiloženém plakátu tuhle.
Setkání se koná v rámci projektu "Profesionalizace AKS v kontextu reformy psychiatrické péče", CZ.03.2.63/0.0/0.0/99_041/0002247, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem prostřednictvím OPZ a státním rozpočtem ČR.

Duben - ještě v CHRCu budem!
29.3.2018
Dubnový program clubhousu najdete tady, akcí je požehnaně. A jsme otevření i mimo akce, přijďte protě jen na kafe!
Zejména doporučujeme Vaší pozornosti literární klub, zejména 19. dubna besedu s Hanou Gerzanicovou. Pro ty z vás, kteří raději pohyb na zdravém vzduchu, přinášíme přehled sportovních aktivit. Zveme vás i na další razítkovací workshop nebo společnou návštěvu galerie. Ještě pořád se můžete přihlásit na kopeerovací kurz!
Požehnané velikonoce a nashledanou v CHRCu!

Přečtěte si nové Ledovky!
27.3.2018
Zbrusu nové jarní číslo ledoveckých novin je na světě! Přečtěte si ho tuhle nebo si přijďte pro papírový výtisk na Ledovec!

Březen - do CHRCu vlezem!
27.2.2018
CHRC je pro vás otevřený i v březnu! Podívejte se do měsíčního programu pravidelných i jednorázových akcí, určitě si vyberete. Anebo se jen stavte na kafe!
Zvlášť si můžete prohlédnout březnové sportovní aktivity, témata literárního klubu anebo pozvánku na besedu s psychiatrem Co si to pořád píšete a k čemu vám to je?.
V dubnu otevíráme také třetí běh rychokurzu pomáhání prostřednictvím vlastní zkušenosti s duševním onemocněním, podrobnosti najdete tuhle. Těšíme se nashledanou v CHRCu!

Pojďte dělat na Ledovec, potřebujeme posily!
20.2.2018
Ledovec hledá nové pracovníky do tří svých služeb - do denního stacionáře, sociální rehabilitace a pro linku důvěry. Nebojte se přihlásit!
Podrobnosti najdete tuhle.

Zveme vás na Fórum k reformě psychiatrie!
19.2.2018
Srdečně vás zveme na Fórum k reformě psychiatrie - veřejné setkání, kde budeme mluvit o reformě psychiatrie a o tom, jak ji směrovat tím směrem, který je milý lidem, kteří služby péče o duševní zdraví využívají. Fórum budeme pořádat v úterý 27. února od pěti hodin v clubhousu v Plzni, Boženy Němcové 9.
Podrobnosti si přpadně přečtěte na přiloženém plakátu tuhle.

Sportovní aktivity v únoru
30.1.2018
Sportovní aktivity na měsíc únor najdete tuhle.
Únor - těla úmor! Sportu zdar!
CHRC v únoru s řadou zajímavých akcí!
29.1.2018
CHRC nabízí v únoru kromě pravidelných setkání i řadu jedinečných akcí. Podívejte se na únorový plakát.
Mezi nimi například nedělní výprava na výstavu, seminář o hubnutí při lécích v pondělí 12. února nebo výzkumná rozprava o smysluplných rolích během nemoci v pátek 16. února. A je toho na programu víc!

Hromnicové svíčkování
20.1.2018
Hromnicové svíčkování je na Ledovci letos už v sobotu 27. ledna! Od 15:00 spustíme každoroční vlastnoruční výrobu hromniček pro každého, kdo přijde. A máme pro Vás samozřejmě i svícové překvapení na začátek.
Aktuální zprávy ze sčítání druhého kola prezidentské volby budeme přenášet on-line a něco na zapití výsledků taky bude, tak přijďte.
Letošní plakát, tradičně od pana Hory, skoukněte tuhle.

Veřejné akce na Ledovci v roce 2018
4.1.2018
I v roce 2018 zveme vás na tradiční ledovecké akce.
Jejich předpokládané termíny jsou:
   sobota 27. ledna od 15 hodin Hromnicové svíčkování
   sobota 23. března od 15 hodin Velikonoční kraslicování
   nejspíš sobota 26. května Dny Světlé - Evropský den sousedů
   neděle 29. července Svatojakubské pouťové veselí na Ledovci
   nejspíš 6.-7. října a pak 10. října Dny pro duševní zdraví.
Patrně to nejsou všechny akce, tak nás raději sledujte! Na viděnou u nás akcích anebo někde jinde!

Program CHRCu a sportu na leden 2018
1.1.2018
Všechno dobré v Novém roce!
Lednový program CHRCu najdete tuhle. Sportovní aktivity v lednu najdete tady.
Svépomoci a sportu i v roce 2018 zdar!
Předvánoční číslo Ledovek je venku
20.12.2017
Světlo světa spatřilo třetí, předvánoční číslo Ledovek. Naleznete v něm ohlednutí za Dny pro duševní zdraví, rozhovor nejen o sportovních aktivitách s Jardou Červenkou, zajímavé články o práci, vyhodnocení fotografické soutěže a mnoho dalšího. A když nic, tak si můžete složit vánočního kapříka. Za jakoukoli zpětnou vazbu a náměty budeme rádi a můžete k tomu využít formulář ZDE
Příští číslo vyjde na přelomu března a dubna.

Přejeme příjemné čtení u vánočního stromku.

Stahujte zde:Ledovky 03_2017


Sportovní aktivity v prosinci
1.12.2017
Nabídka sportovních aktivit na měsíc prosinec je ke stažení tuhle.

Sportu zdar!
CHRC v prosinci
01.12.2017
Prosincový adventní program v CHRCu je pestrý! Těšíme se na vás!
Podrobnosti najdete na plakátu tuhle.

Zpívaná ve středu!
14.11.2017
Ve středu 22. listopadu bude v CHRCu od 16 hodin zpívaná s partou z muzikoterapie, srdečně zveme štamgasty i nově příchozí!
Plakát je tuhle.

Sportovní aktivity v listopadu
8.11.2017
Nabídka sportovních aktivit na měsíc listopad ke stažení zde:
Přehled sportu listopad 2017

Sportu zdar!


Zveme vás na Fórum k reformě
01.11.2017
V pondělí 13. listopadu od 17 hodin proběhne v CHRCu Fórum k reformě psychiatrické péče, veřejné setkání, kde bude prezentován současný stav reformy a bude prostor pro debatu o potřebách a možnostech v našem kraji.
Plakát najdete tuhle.
Listopadový běh CHRCu najdete přehledně na plakátu tuhle.

Triky pro reformu!
12.10.2017
Pro podporu reformy psychiatrie jsme si na Ledovci vymysleli krásná trika s prorefrmními nápisy a vy si je můžete pro sebe i pro své blízké (třeba jako vánoční dárek) objednat.
Triko se zotavením nebo s modrým koněm z Terstu si prohlédněte v galerii na Rajčeti. Vyberte si během října a pošlete objednávku na triky-pro-reformu@volny.cz.
V objednávce by nemělo chybět:
  - vaše jméno a adresa, kam chcete triko/trika poslat (pokud si je nevyzvednete přímo v Poradenském Centru Ledovec v Plzni),
  - počet kusů jednotlivých designů
  - velikosti (S/M/L/XL/XXL)
  - zdali pánské nebo dámské (M/F)
  - a další specifikace (dlouhý/krátký rukáv, tílko, výstřih véčko, ...), klidně přímo podle typů trik na www.adler.info.
Trika je možné objednat jenom černá.
Klidně si ale udělejte vlastní triko pro reformu! Anebo udělejte na podporu reformy psychiatrie cokoli jiného, reforma to potřebuje!

Druhé číslo Ledovek je venku
4.10.2017
Podařilo se nám překonat kritickou dobu a v plánovaném termínu vydat druhé číslo Ledovek. Tím se z občasníků stává regulérní čtvrtletník. A dokonce jsme posbírali ještě více článku, rozhovorů a reportáží než v čísle minulém. Tímhle tempem bude z novin za rok časopis... Opět je vydáváme i v tištěné verzi, tak si pro ně můžete zajít třeba do CHRCU a rovnou si je tam u kafe přečíst.
Doufáme, že opět najdete hodně informací a málo chyb. Za jakoukoli zpětnou vazbu a náměty budeme rádi.
Příští číslo vyjde v prosinci.

Přejeme příjemné čtení třeba někde u kamen.

Stahujte zde:Ledovky 02_2017


Máte zájem o "kopeerovací kurz"?
28.09.2017
Pro velký úspěch opakujeme jarní Ledovecký rychlokurz pomáhání prostědnictvím vlastní zkušenosti s duševním onemocněním i na podzim. V pěti odpoledních v říjnu a listopadu se v uzavřené skupině probereme tématy duševního onemocnění, zotavení z něj a pomoci jiným prostřednictvím vlastních zkušeností s nemocí a jejím překonáním. Kurz vede Martin Fojtíček, zakladatel Ledovce, a Vlaďka Křížová, peer-konzultantka a peer-lektorka Ledovce. Kurz je zdarma.
Podrobnosti a způsob, jak se přihlásit najdete tuhle. Těšíme se na vás!

Dny pro duševní zdraví v Plzni
21.9.2017
V sobotu 7. října a v úterý 10. října (na  Mezinárodní den duševního zdraví) pořádáme spolu s  našimi partnery opět Dny pro duševní zdraví. Tak  přijďte!
Plakát se  stručným programem najdete tuhle, podrobnější program naleznete tuhle a  další zajímavosti najdete (už  brzy) na  www.dpdz.cz


V clubhousu otevřeno!
21.9.2017
Ve  Frišově vile na  adrese Boženy Němcové  9 v  Plzni (kousek od  Poradenského centra Ledovec) jsme pro  vás otevřeli clubhouse, kterému říkáme CHRC. Otevřený je zatím od  pondělí do  čtvrtka od  13:30 do  17:00 a podrobnosti o  tom, co to je, co tam je a proč to je, najdete na  našem webu www.ledovec.cz/chrc.


Výběrové řízení na sociálního pracovníka služby Chráněné bydlení Ledovec
1.8.2017
Ledovec vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník Chráněněného bydlení Ledovec. Přijdťe k nám dělat!
Podrobnosti, požadavky, termíny a kontakty najdete tuhle.


Sportovní aktivity v srpnu
28.7.2017
Nabídka sportovních aktivit na měsíc srpen ke stažení zde:
Přehled sportu srpen 2017

Sportu zdar!


Čtěte první Ledovky - čtvrtletník o dění na Ledovci a kolem něj
14.7.2017
Světlo světa spatřily první Ledovky. Tak se jmenuje čtvrtletník, který jsme se rozhodli začít vydávat pěkně postaru na papír (ale tady jsou samozřejmě i ke stažení v .pdf). Chceme, aby se stal komunikačním kanálem, kterým budeme moci promlouvat ke všem, kteří se kolem Ledovce nějak motají. Jeho prostřednictvím budeme informovat o dění v Ledovci, v našich službách i o dalších projektech. Zároveň budeme rádi, pokud se v něm bude objevovat i nemálo článků od lidí, kteří v Ledovci nepracují, ale využívají jeho služeb. Říkáme tomu zvýšení participace uživatelů našich služeb na jejich fungování a vzniklo to v rámci procesu s.r.o., tedy na zotavení zaměřené služby.
Doufáme, že v prvním čísle najdete hodně informací a málo chyb. Za jakoukoli zpětnou vazbu budeme rádi.
Příští číslo vyjde na přelomu září a října.

Přejeme příjemné čtení třeba někde u vody.

Stahujte zde:Ledovky 01_2017


Sportovní aktivity v červenci
27.6.2017
Nabídka sportovních aktivit na měsíc červenec ke stažení zde:
Přehled sportu červenec 2017

Sportu zdar!


Letní Baťkova kavárna
25.6.2017
O prázdninách pro vás otvíráme v prostorách připravovaného clubhousu ve Frišově vile (Boženy Němcové 9, asi 100m od Poradenského centra Ledovec) Baťkovu letní kavárnu. Každou středu odpoledne si můžete prohlédnout nové prostory a mluvit o zotavení, o svépomocných aktivitách, o nápadech, které v souvislosti s prostory máte.
Můžete se také zapojit do příprav a provozu kavárny a samozřejmě do příprav a budoucího provozu clubhousu.
Podrobnosti najdete na plakátech tuhle: Baťkova letní kavárna a Jak se můžu zapojit?
Těšíme se na vás!

Ledovec s.r.o. se představuje
25.6.2017
Ledovec s.r.o. neznamená, že jsme se vrhli na podnikání. Zkratku s.r.o. vymyslela naše peer konzultantka Vlaďka a zkracuje "services recovery oriented" neboli "služby zaměřené na zotavení".
Díky podpoře grantu z Norska jsme mohli sepsat, jak jsme se to zaměření na zotavení do našich služeb snažili v posledních letech dostat, a vy si o tom můžete přečíst.
Odkaz najdete na www.zotaveni.cz, konkrétně tuhle. Přejeme inspirativní čtení!

Kontaktní den Poradenského centra Ledovec v červenci a srpnu
19.6.2017
Během července a srpna bude kontaktní den pro individuální konzultace a schůzky bez předchozí domluvy v sociální rehabilitaci a poradenství v Poradenském centru Ledovec pouze každé pondělí od 8:30 do 17.00 Ostatní dny je možné domluvit si schůzku telefonicky (tel. 776 100 101). Ostatní služby a především Telefonická krizová pomoc budou fungovat jako jindy.

Noc kostelů v Ledcích
1.6.2017
Už tradičně se připojujeme k Noci kostelů otevřením kostela Sv. Jakuba v Ledcích. V  pátek 9. června od  18  hodin nabízíme program, letos notně motivovaný ptactvem a létáním. Nebude ale chybět ani tradiční večerní prohlídka kostela a když všechno dobře dopadne, na závěr vyrazíme k obnovenému křížku do polí.
Těšíme se na vás! Podrobnější program najdete tuhle.

Sportovní aktivity v červnu
31.5.2017
Nabídka sportovních aktivit na měsíc červen ke stažení zde:
Přehled sportu červen 2017

Sportu zdar!


Změny v orgánech Ledovce
17.5.2017
V souvislosti s přípravou na reformu českého systému péče o duševní zdraví proběhly na Ledovci změny ve správní radě a na pozici statutára Ledovce (viz Orgány Ledovce). Ředitelem Ledovce je od 18. května 2017 zakládající člen Ledovce pan Mgr. Petr Hubínek. Bývalý ředitel pan Martin Fojtíček je nadále v managementu Ledovce na jiné pozici.Ledovec zve na Dny Světlé
16.5.2017
Ledovec Vás zve do ulice Karoliny Světlé v Plzni na další pouliční sousedskou slavnost v rámci Evropského dne sousedů. Zažijte 27. května ulici trochu jinak. Plakát s programem zde:
Plakát Dny Světlé 2017.pdf
Dny Světlé naleznete i na Facebooku .Sportovní aktivity v květnu
2.5.2017
Nabídka sportovních aktivit na měsíc květen ke stažení zde:
Přehled sportu květen 2017.pdf

Sportu zdar!


Stacionář v květnu
2.5.2017
Denní stacionář Ledovec bude v květnu uzavřen v termínech:
 - 9. - 12. 5. (společná klientská dovolená)
 - 22. - 26. 5. (z provozních důvodů)
Kdyby se vám po Ledovci stýskalo, můžete se aspoň podívat na fotky z Velikonočního kraslicování!


Zveme vás na Velikonoční kraslicování
27.3.2017
Velikonoční kraslicování bude letos v sobotu 8. dubna od 15 hodin v Terapeutickém centru Ledovec v Ledcích. Srdečně vás zveme! Kromě tradičního tvoření pomlázek, kraslic, jidášů a zdobení perníků, prodeje ledoveckých výrobků a dobrot letos i folklórní soubor Střelička!
Plakát pana Hory je tuhle!

www.zotaveni.cz
16.3.2017
Webové stránky www.zotaveni.cz jsou venku a v ostrém provozu! Podívejte se, co je nového ve světě zotavení na západ od Prahy!
Těšíme se, že vás potěší!
Podívejte se na fotografie z Přehlídky ledoveckých filmů na Jižáku, kde se ta soušť zotavení.cz oficiálně stala. Jsou tuhle.

V pondělí 20. března bude v Poradenském centru zavřeno
14.3.2017
V pondělí 20. března bude Poradenské centrum Ledovec pro veřejnost výjimečně zavřeno. Ledovec má celofiremní konferenci a doufá, že po ní bude lepší a užitečnější.
Moc se omlouváme!


Závěrečný díl seriálu o Ledovci
6.3.2017
Šestým shrnujícím dílem naše představení Ledovce končí. Vlastně ve středu 8. března oficiální premiérou na Přehlídce ledoveckých filmů teprve začne.
Vy se můžete podívat hned teď!
Pátý ledovecký film je o chráněném bydlení
27.2.2017
Představujeme vám pátý film ze seriálu o našich službách, tentokrát o Chráněném bydlení Ledovec.
Přehlídka filmů a spuštění www.zotaveni.cz
23.2.2017
Zveme vás na slavnostní Přehlídku filmů z Ledovce PF 2017 spojenou se spuštěním nové (a bohatší) verze portálu www.zotaveni.cz. Bude ve čtvrtek 8. března od 17 hodin na Jižáku.
Plakát pana Botky najdete tuhle. Těšíme se na vás!

Sociální rehabilitace Ledovec se představuje
20.2.2017
Zveme vás ke sledování čtvrtého videa, tentokrát o největší ledovecké službě - Sociální rehabilitaci Ledovec.
Video Denního stacionáře Ledovec
13.2.2017
Třetí "norské" video natočila (s podporou Garden Cinema a Honzy Příhody) skupina, která schází v Denním stacionáři Ledovec. Inspirovali se klipy na jeden záběr a lip-duby, tak se potěšte, protože to je jízda.
Denní stacionář má o jarních prázdninách zavřeno
10.2.2017
Denní stacionář Ledovec bude od 13. do 17. února uzavřen. Sejde se opět v pondělí 20. února.

Video Odborného sociálního poradenství Ledovec
6.2.2017
Druhé video, které vzniklo díky podpoře grantu z Norska, je video Odborného sociálního poradenství. Zní to odborně, ale může se hodit i v celkem každodenních situacích.
Podívejte se na druhý klip!
Videa o našich službách
31.1.2017
K šestnáctinám Ledovce jsme si nadělili videa o našich službách. Díky podpoře grantu z Norska je pro nás mohla natočit firma Garden Cinema. Podívejte se na první klip a těšte se na další!
Hromnicové svíčkování už asi po šestnácté!
22.1.2017
Hromnicové svíčkování bude letos v sobotu 28. ledna od tří hodin v Terapeutickém centru Ledovec v Ledcích. Zveme Vás na něj srdečně!
Jako každý rok si po krátkém (ale pořádně trapném) zahájení budete moci vyrobit svoje vlastní svíčky - hromničky. Knoty, kotle s voskem, barvy, krájedla a žehlidla budou k dispozici v dostatečném množství. Též svařák a jiné teplé nápoje.
Horův tentokráte minimalistický, ale zahájení trochu prozrazující plakát najdete tuhle.

Akce na Ledovci v roce 2017
5.1.2017
V Novém roce pro Vás nachystáme opět tyto tradiční akce:
   sobota 28. ledna od 15 hodin Hromnicové svíčkování
   sobota 8. dubna od 15 hodin Velikonoční kraslicování
   sobota 27. května od 14 hodin Dny Světlé - Evropský den sousedů
   neděle 30. července Svatojakubské pouťové veselí na Ledovci
   nějakou sobotu v září patrně také Na Ledovec!
   víkend 7.-8. října a pak 10. října Dny pro duševní zdraví.
Patrně nás napadnou ještě další akce během roku, o těch Vás budeme včas informovat.
Cirkusy Paciento v jednotlivých léčebnách a nemocnicích budeme včas zveřejňovat na webu www.cirkuspaciento.cz.
Moc se na setkání!

Vánoce na Ledovci
21.12.2016
Požehnané vánoce a dobrý následující rok!
Posíláme k Vám přání všeho dobrého a taky "psychickou fstpruhu" v podobě péefky, kterou nám tradičně udělal Pavel Botka, najdete ji tuhle.
Ve vánoční době je to s našimi službami následovně: Denní stacionář Ledovec je od 22. prosince do 6. ledna uzavřen. Poradenské centrum je otevřeno v obvyklých časech. Linka důvěry je k dispozici také jako obvykle, denně od 8 do 24 hodin.
Mějte dobré dny!

Předvánoční sousedské setkání v PC Ledovec
10.12.2016
Ve středu 14.12. srdečně zveme všechny blízké i vzdálenější sousedy na tradiční Předvánoční sousedské setkání v PC Ledovec v ulici Karoliny Světlé v Plzni.
Od 17 do 19 hodin přivítáme každého na kus řeči a něco pro zahřátí. Bude možné pořídit svíčky a další výrobky z našich teraputických dílen a nejspíš provedeme zase nějaké zpěvy. Důležité pro nás ale je se s Vámi prostě setkat.
Moc se na Vás těšíme!

Vybíráme posily do týmů Ledovce!
24.11.2016
Ledovec hledá nové kolegy - spolupracovníky s vlastní zkušeností s duševním onemocněním (tzv. peer konzultanty). Prosím podívejte se na podmínky výběrového řízení a nebojte se nám napsat!
Těšíme se na Vás!

Pomocná škola - to pravé vzdělání pro vás!
13.10.2016
Ledovec si se začátkem školního roku (nebo spíše se začátkem podzimního semestru) otevřel Pomocnou školu, vzdělávací středisko, které nabízí akreditované kurzy, destigmatizační semináře, stáže a další možnosti vzdělávání se v pomáhání tak, jak mu rozumíme na Ledovci.
Podívejte se na webové stránky Pomocné školy www.pomocnaskola.cz a ozvěte se!

ZMĚNA ODJEZDU PARNÍHO VLAKU ZPĚT DO PLZNĚ!
30.9.2016
Pozor, pozor! Parní vlak, který jede v sobotu 8. října z Plzně do Dobřan, se bude vracet z Dobřan o hodinu později! Namísto plánovaných 16:38 odjede až v 17:37. V léčebně pro vás dění v hnízdech protáhneme a autobus od léčebny pojede tak, abyste zbytečně na nádraží nečekali.
Moc se omlouváme těm, kteří s cestou vlakem v půl páté počítali. Pro vás pojede od léčebny autobus po skončení Prasečího cirkusu kolem čtvrté na "běžný" vlak v 16:41, do toho si už ale budete must koupit jízdenku.
Díky za pochopení. Dráha není holubník, že! Těšíme se na Vás ve vlaku i v léčebně!

Dny pro duševní zdraví v Plzni
30.9.2016
Dny pro duševní zdraví v Plzni proběhnou letos 8., 9. a 10. října. Srdečně vás zveme na všechny připravované akce!
V sobotu 8. října se těšte na výlet s názvem Cesta do Dobřan a zase zpět. Parní vlak vyjede z plzeňského hlavního nádraží do Dobřan v 10:00, od 12 do 16 hodin nabídneme bohatý program v Psychiatrické nemocnici Dobřany (workshopy, happeningy, divadlo, ...), zpátky z dobřanského nádraží odjíždí parní vlak v 16:38.
V sobotu 8. a v neděli 9. října nabízíme kulturní a odborný program v Moving Station.
V pondělí 10. října proběhne pracovní setkání (podrobnosti) a malá filosofická konference (podrobnosti) na plzeňské radnici a program uzavře večerní bohoslužba za duševní zdraví s plzeňským biskupem Tomášem Holubem v kostele "u františkánů".
Podrobný program najdete na webu www.dpdz.cz, na letáku s programem anebo na plakátu tuhle. Vstup na všechny akce je zdarma, velkou část programu podpořily Norské fondy. Těšíme se na vás!

Výstava v mázhauzu plzeňské radnice
5.9.2016
Srdečně vás zveme na výstavu 15 let Ledovce - pořád jde o (duševní) zdraví, kterou můžete vidět do 6. října v mázhauzu plzeňské radnice. Kromě shlédnutí výrobků z dílen, plakátů z akcí, fotovýstavy Jirky Pasze Cirkus Paciento v psychiatrických léčebnách a různých relikvií z raných dob Ledovce můžete na vlastní kůži zažít simulaci psychotické zkušenosti prostřednictvím multimediálního zařízení z 1. lékařské fakulty UK Praze, kterému zkráceně říkáme psychobudka.
Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 22. září v 17 hodin. Přijďte ve čtvrtek nebo pak jindy! Těšíme se na Vás.

A jedním dechem vás už také zveme na Dny pro duševní zdraví 8. až 10. října! Plakát tentokrát od pana Botky je tuhle i s nástřelem programu. Podívejte se také na web akce s podrobnostmi na www.dpdz.cz.

Podzimní Na Ledovec!
28.8.2016
Přijeďte v sobotu 17. září do Ledec na tradiční podzimní festival Na Ledovec!
Začínáme ve tři a těšit se můžete na divadlo O koblížcích a taky na kapely Ženeveš, Los Gádžos a Houpací koně! A na romantiku pod kaštany, občerstvení a nějaké dobré pivo.
Plakát od pana Hory je tuhle. Vstup zdarma. Těšíme se na vás!
A ještě připomínáme, že chystáme výstavu k patnáctinám Ledovce v mázhauzu radnice, kterou si budete moci prohlédnout v druhé půli září, a hlavně si zablokujte dny od 8. do 10. října, na kdy chystáme Dny pro duševní zdraví!

Svatojakubské pouťové veselí
8.7.2016
Srdečně vás zveme na Svatojakubské pouťové veselí do Terapeutického centra v Ledcích. Jako každý rok i letos přispíváme k programu svatojakubské pouti v Ledcích atrakcemi na farní zahradě. Pouť je v neděli 31. července a program na zahradě začíná po mši, to znamená cca v 11 hodin.
Plakát s podrobnostmi od pana Hory najdete tuhle. Tak přijďte!

Noc kostelů v Ledcích
3.6.2016
Už podruhé spolupořádáme Noc kostelů v Ledcích. V pátek 10. června od sedmi do půl jedenácté večer vás zveme do kostela Sv. Jakuba v Ledcích.
Program je poměrně pestrý: prohlídky kostela, medailony Sv. Jakuba a Sv. Dymphny, pyroman(t)ická vložka s kaděním, ...
Plakát Noci kostelů najdete tuhle, přesný program najdete tuhle (programy v dalších kostelích najdete tady).
Těšíme se na vás!

Zveme na Dny Světlé!
15.5.2016
Již potřetí v dějinách tohoto vesmíru se uskuteční Dny Světlé - sousedský festival v ulici Karoliny Světlé (a Libušině). Letos to vypukne v sobotu 28. května ve 14:00 před Poradenským centrem Ledovec. Těšte se na rozličné workshopy, kulturní vystoupení v garáži u Bočků, nebude chybět přednáška o našem slavném nájemníkovi Dr. Sommer Baťkovi. Od pěti hodin tradiční závody zahradních traktůrků do vrchu (přihlášky na místě, první cena - sud piva!). Na čepu i v lahvích vybrané nápoje, průběžně občerstvení, večer grilovačka. Srdečně zveme všechny!
Plakát na akci najdete tuhle.
V Ledcích letos tradiční Ledecké velmi kulturní odpoledne nebude, 10. června vás ale zveme na Noc kostelů. Poslední neděli v červenci se samozřejmě připojujeme Svatojakubským pouťovým veselím a pořádnou kulturu si užijeme společně na podzimním festivalu Na Ledovec! 17. září. Těšíme se na vás!

Hledáme kolegy/ně - sociální pracovníky/pracovnice!
6.4.2016
Ledovec hledá posilu do svých týmů poskytujících sociální služby v Plzni a okolí! Podrobnosti k výběrovému řízení na pozici sociální pracovník najdete tuhle.
Těšíme se na vás!

Výroční akademie Ledovce
20.3.2016
Ve středu 13. dubna od 17:00 hodin pořádáme v restauraci Alfa na Americké v Plzni Výroční ledoveckou akademii, oficiální setkání k patnáctinám Ledovce. Lze čekat proslovy, zdravice, ale i vystoupení, které oko nespatřilo, též něco k jídlu.
Jste srdečně zváni! Podívejte se na plakát s podrobnostmi (tentokrát s obrazem Lucie Houdkové) tuhle!


Ledovec můžete podpořit s pomocí Melindy
2.3.2016
Melinda, tak se jmenuje nová aplikace České spořitelny, jejímž prostřednictvím můžete podpořit ledovecký projekt "Když je naše duše nemocná". Přispět lze jednorázově nebo pravidelně při každé platbě kartou, a to zaokrouhlováním platby. Příspěvky zaslané pomocí aplikace Melinda jsou navíc daňově uznatelné. Lidé, kteří používají operační systém Android si ji mohou již dnes stáhnout z Google Play a začít přispívat.
Za Vaší podporu moc děkujeme!

Velikonoční kraslicování
12.3.2016
Velikonoční kraslicování na Ledovci bude opět v sobotu 19. března 2016 od 15 hodin na faře v Ledcích. Proutí na pomlázky a  těsta na jidáše bude dost, vyfouknutá vajíčka si raději přineste (komise pro živočišnou výrobu při Ledovci tímto konstatuje, že počet slepic na Ledovci klesl na jedna). Lze očekávat výprodej velikonočních svíček a také výroční Ledovecké patnáctky - neuvěřitelně výborného piva, uvařeného speciálně k našemu výročí, tak peníze s sebou. Těšíme se na vás!
Horův vejčitý plakát najdete tuhle.

Ohlédnutí za konferencí o recovery
2.3.2016
Děkujeme velice všem, kdo jste přijeli na 1. českou mezinárodní konferenci o recovery! Podle vaší zpětné vazby i podle toho, co jsme cítili, se to povedlo a jsme za to moc rádi. Díky, že jste u toho byli s námi.
Nabízíme vám několik (prvních) příležitostí se za konferencí ohlédnout:
   - fotografie jsou tuhle
   - prezentace k přednášce Marka Raginse je tuhle anglicky a tady česky
   - prezentace Zsolta Bugarszkého je tady (anglicky)
Videozáznam většiny přednášek najdete na webu konference tuhle. Díky!

Týden věnovaný recovery (zotavení)
21.2.2016
Ve dnech 22. až 26. února hostíme v rámci evropského projektu Professionalism in Work Based Learning tréninkový seminář Guidance, coaching, recovery & empowerment. V rámci tohoto setkání se společně s pomáhajícími profesionály a pedagogy z deseti zemí Evropy budeme věnovat tomu, jak učit studenty pomáhajících profesí (sociální pracovníky, učitele, mediky, zdravotní sestry, ...) prostřednictvím stáží a praxí postojům postaveným na recovery (zotavení) a empowermentu (zmocnění).
V úterý 23. února proběhne 1. česká mezinárodní konference o recovery, na kterou je přihlášeno již 200 účastníků.
Výstupy obou setkání samozřejmě zveřejníme, drby z kuloárů můžete sledovat například na ledoveckém Facebooku.

Konference o recovery je obsazena!
26.1.2016
Kapacita 1. české mezinárodní konference o recovery, kterou pořádáme v Plzni 23. února (150 míst), je obsazena. Prosíme, aby se dále registrovali jen zájemci, kterým nevadí, že budou vedeni jako náhradníci. Zároveň prosíme ty, kteří se zaregistrovali a nemohou přijet, aby nám změnu oznámili a umožnili tak přijet náhradníkům. Kontakty najdete tuhle.
Díky za pochopení! Výstupy z konference budou časem zveřejněny a zájem naznačuje, že tato první konference patrně nebude poslední ...
Těšíme se vás!

Přijďte na Hromicové svíčkování!
23.1.2016
V sobotu 30. ledna máme od tří hodin v Terapeutickém centru Ledovec patnácté Hromnicové svíčkování. Přijďte si vyrobit svoji vlastní hromničku, nebo přijďte třeba jen na svařák a podívat se, jakou svíčkovou anomálii jsme pro letošní rok vymysleli my!
Autobus linkový vám jede v půl třetí, zpátky do Plzně vás rádi odvezeme my. Ale samozřejmě můžete přijet i po vlastní ose (nebo po vlastní noze)!
Horův krásný plakát najdete tuhle.

Akce Ledovce v roce 2016
7.1.2016
Přejeme Vám dobrý rok 2016!
Pro Ledovec je to rok, kdy si budeme připomínat patnáct let naší existence. I proto je akcemi docela nabitý. Přinášíme vám přehled těch akcí, o kterých se ví už teď:
 Ledovecká patnáctka (Botasův plakát tuhle - tancovačka v ledeckém kulturáku bude v pátek 22. ledna od 19 hodin. Hraje nám Traband a ECHT!. Podrobnosti případně na www.ledovec.cz/patnactka
 Hromnicové svíčkování - v sobotu 30. ledna od 15:00 v Ledcích na faře
 1. česká mezinárodní konference o recovery - v úterý 23. února na Jižáku, podrobnosti na webu konference www.ledovec.cz/recovery
 Velikonoční kraslicování - v sobotu 19. března od 15:00
 Výroční akademie k patnáctinám Ledovce - ve středu 13. dubna od 17:00 v Alfě v Plzni
 Velikonoční kraslicování - v sobotu 19. března od 15:00 v Ledcích
 Dny Světlé - v sobotu 28. května v ulici Karoliny Světlé v Plzni
 Svatojakubské pouťové veselí - v neděli 31. července v Ledcích
 Patnáct let Ledovce aneb stále jde o (duševní) zdraví - ledovecká výstava v mázhauzu plzeňské radnice od 16. září do 6. října
 Na Ledovec! - podzimní festival na Ledovci 17. září od 15:00 v Ledcích


Nová příručka podporovaného vzdělávání v češtině!
6.1.2016
V letech 2013 až 2015 se Ledovec účastnil evropského projektu podporovaného vzdělávání ImpulSE (www.supportededucation.eu). Jedním z klíčových výstupů tohoto projektu je příručka (toolkit) podporovaného vzdělávání, která je nyní k dispozici i v češtině tuhle, případně také na českém portálu podporovaného vzdělávání www.normalnestuduju.cz.

Přejeme požehnané vánoce a dobrý rok 2016!
(... a na Silvestra odpoledne máme zavřeno)
21.12.2015
Přejeme Vám všem pokojné a s nadějí prožité vánoce. A přejeme Vám dobrý rok 2016!
V lednu 2016 Ledovec oslaví patnáctiny a celý rok si to budeme připomínat. Těšíme se, že se při tom budeme potkávat s Vámi.
A posíláme Vám péefku (od Pavla Botky), je tuhle.
A oznamujeme ještě, že poslední den roku 2015, na Silvestra bude Poradenské centrum otevřeno jen do 14:00. Díky!

Ledovci je 15. Dali byste mu dárek?
11.12.2015
Ledovec v lednu oslaví 15 let existence, 15 let podporování lidí hlavně s duševním onemocněním v jejich zotavení. Dárek, o který prosíme, je v tom, jestli byste se s námi o příběhy vlastního zotavení nerozdělili.
Proč stojíme o příběhy zotavení a jak se o ně s námi můžete rozdělit, vysvětlujeme v přiloženém letáku tuhle. Je hezké dárky dostávat a možná ještě hezčí dárky dávat. Každý dárek nás potěší!
Díky! Přejeme Vám pokojný advent a krásné vánoce! (... a těšte se na péefku!)

Ledovec v prosinci
4.12.2015
V prosinci máme pro veřejnost nachystaná dvě adventní setkání.
S ledeckými přáteli se v sobotu 12. prosince na mlýně (plakát). Kdo jste mlýn ještě neviděl, určitě přijďte. Prohlídky budou od dvou do pěti jako součást Ledeckého jarmarku (plakát), takže kromě mlýna budou v kulturáku prodejní stánky (včetně našeho), na návsi občerstvení a od pěti dokonce ohňová show!
Ve středu 16. prosince pořádáme sousedské adventní setkání v Poradenském centru Ledovec v Plzni. Od 17 hodin do večera se těšíme na sousedská zastavení a společně strávený čas. Na stánku vám nabídneme naše svíčky a další ledovecké výrobky. Pozvánku dostávají naši sousedé do schránky, ale přijít mohou samozřejmě i další přátelé.
A chováme naději, že se do Štědrého dne budeme moci ještě pochlubit nějakými novými videi na www.koledovec.cz.
Více si budete moci užít v příštím roce, protože Ledovec oslaví 15 let. Těšíme se, že při tom budete s námi!

1. česká mezinárodní konference o recovery
20.11.2015
Srdečně vás zveme na konferenci o recovery, kterou pořádáme dne 23. února 2016 v Plzni v socio-kulturním centru Moving Station. První pozvánku na konferenci najdete česky tuhle (a anglicky tuhle: English version), podrobnosti na webu konference www.ledovec.cz/recovery.
Přístupy s důrazem na recovery (více o recovery) získávají v systémech péče o duševní zdraví stále pevnější místo a my bychom rádi touto konferencí přispěli k tomu, aby se tomu tak bylo i v ČR. Srdečně zveme jak lidi, kteří mají vlastní zkušenost s duševním onemocněmím, tak pomáhající profesionály, studenty a další.

Ledovec se přejmenoval (ale asi si toho nevšimnete)
16.11.2015
Ledovec se přejmenoval, aby jeho název odpovídal novému občanskému zákoníku. Z Ledovce, o.s. je Ledovec, z.s. (čtete: Ledovec, zapsaný spolek). Změnilo se tedy jedno písmeno v názvu, jinak nic. Jsme to pořád my.
Fakturační údaje jsou tedy stejné až na to jedno písmenko, podívejte se tuhle.

Ledovec v listopadu i ohlédnutí zpátky
25.10.2015
Nejprve vás zveme v sobotu 7. listopadu večer do Klatov, kde se náš pan ředitel účastní besedy Jak uzdravit duši (plakát je tuhle).
V pondělí 9. listopadu se koná poslední "zazimovávací" dobrovolnický den na mlýně. Srdečně na něj zveme, podrobnosti najdete tuhle.
Fotografické ohlédnutí za povedenými Dny pro duševní zdraví v Plzni najdete na tuhle. Jak vypadá naše nová fotografická výstava Cirkus Paciento v psychiatrických léčebnách se podívejte tuhle.
A ještě jeden "drb": kus našeho týmu jede teď na exkurzi do Terstu, to je tam, kde se systém podpory lidí s duševním onemocněním obejde už třicet let bez léčeben.

Dny pro duševní zdraví v Plzni
5.9.2015
Společně s Regionálním institutem pro duševní zdraví (www.epoche.cz) pořádáme v Plzni Dny pro duševní zdraví. Udějí se od pátku 2. do úterý 6.října a nabízejí bohatý odborný i kulturní program.
Přijďte, těšíme se na to! Jde nám přece o (duševní) zdraví!
Podrobný program a další užitečné informace najdete na webovém portálu akce www.dpdz.cz.

Festival Na Ledovec!
5.9.2015
Podzimní hudebně divadelní festival Na Ledovec! se uskuteční v Terapeutickém centru v sobotu 18. září. Na programu mámetři senzační kapely, jedno divadlo a přidáme i nějaké to podivné zahájení. K tomu dobré pivo, limo a jídlo, kaštany a snad i baboletní sluníčko.
Těšíme se, že přijdete! Horův plakát je tuhle!

Ledovec o prázdninách
1.7.2015
Ledovec o prázdninách nespí!
V poradenském centru běží pro naše klienty série volnočasových workshopů, v terapeutickém centru proběhne letní stacionář (snad i se spaním ve stanech!) a Summer Work Camp - mezinárodní letní dobrovolnický tábor.
Veřejnost zveme na Svatojakubské pouťové veselí na Ledovci v neděli 26. července od 10 do 18 hodin, očekávat můžete obvyklý pouťový program s prohlídkami kostela, ukázkami tradičních řemesel, živou muzikou, pivem ... (zde tradičně vypečený Horův Plakát)
A ve čtvrtek 30. července se spolu s dobrovolníky zapojíme do iniciativy Cook 4 Climate a pozveme vás na "environmentálně udržitelnou večeři". Začínáme v 18:00 v terapeutickém centru. Těšíme se na vás!

Podporované vzdělávání na Ledovci vstává z mrtvých
25.6.2015
Tým podporovaného vzdělávání (pro studenty s duševním onemocněním a podobnými potížemi) na Ledovci povstává z popela!
Od konce letních prázdnin budeme mít po několika letech opět prostor jak pro podporu konkrétních studentů s duševním onemocněním v jejich vzdělávání na středních, vyšších a vysokých školách, tak pro konání preventivních seminářů s názvem Jak se pozná, že už jsem se zbláznil? přímo na školách v Plzeňském kraji. Kontaktovat v těchto věcech můžete naše poradenské centrum.
Paralelně rozvíjíme spoluprámci v rámci mezinárodního evropského projektu ImpulSE (www.supportededucation.eu), budujeme českou část sítě podporovaného vzdělávání (do které se můžete taky přihlásit! Bezplatná registrace do sítě je zde) a připravujeme mezinárodní konferenci v Nizozemí (na tu vás také zveme, je tu nicméně konferenční poplatek 250 EUR, registrace je zde).

Cirkusová sezóna v plném proudu
25.6.2015
V červnu vyrazil slovutný Cirkus Paciento do psychiatrické nemocnice ve Šternberku (na Léčebenské slavnosti) a do Psychiatrické nemocnice v Jihlavě.
Na obou místech odehrál společně s pacienty a personálem nemocnic velkolepá cirkusová představení. Dohromady v obou nemocnicích se spolu s námi "na prkna, která znamenají svět" postavilo téměř padesát pacientů!
Několik fotek z obou štací (většinou bez pacientů, protože ne všichni si focení přejí) najdete tadyhle: Šternberk a Jihlava. Děkujeme za ně Jirkovi Paszovi!

Byly to Dny Světlé!
1.6.2015
Druhý ročník sousedské slavnosti v ulici Karoliny Světlé v rámci Mezinárodního dne sousedství nazvaná Dny Světlé se moc podařila!
Děkujeme všem sousedům, domorodcům i návštěvníkům odjinud. Také všem vystupujícím moc děkujeme!
Zároveň vyhlašujeme do celého světa senzační objev, který jsme v rámci přípravy na tuto akci udělali, sice že v Poradenském centru Ledovec v ulici Karoliny Světlé téměř čtyři roky (1907-1910) žil "český chemik a propagátor všeho dobrého na světě" Dr. Alexander Sommer Batěk (viz například Dr. Batěk na Wikipedii).
Fotografie z povedené akce najdete tuhle nebo tuhle.

Ledovec využívá podporu Norských fondů ke zlepšení svých služeb
15.5.2015
V rámci Programu CZ11 „Iniciativy v oblasti veřejného zdraví“ realizuje Ledovec dva projekty:
1. Posílení kapacity multidisciplinárního týmu SR Ledovec
2. Ledoveckým rodinným stříbrem za destigmatizaci
Jsme moc rádi, že můžeme prostřednictvím podpory norské vlády a státního rozpočtu ČR zlepšit naše služby, rozšířit tým sociální rehabilitace, obnovit vozový park a přidat několik destigmatizačních akcí a aktivit.
Podrobnější přehled aktivit obou projektů najdete tuhle.

Ledovec v květnu
15.4.2015
V květnu pro vás máme na Ledovci pestrou nabídku akcí:
- Dobrovolnické dny na mlýně budou v pondělí 11., ve čtvrtek 14. a v sobotu 23. května (plakát, co je mlýn)
- Ledecké Velmi KO - tradiční velmi kulturní odpoledne na ledecké farní zahradě v sobotu 16. května od 15:00 (Horův velmi kulturní plakát)
- Noc kostelů - poprvé v kostele Sv. Jakuba Staršího v Ledcích v pátek 29. května od 19:00 (program)
- Dny Světlé - druhý roční sousedské slavnosti v Plzni v ulici Karoliny Světlé v sobotu 30. května od 14:00 (přímo před Poradenským centrem Ledovec, plakát)
Vstup je všude zdarma. Těšíme se na setkání s vámi!

Pracovní Sobota přijme nové pracovníky
15.4.2015
Zahradnická a úklidová sociální firma při Ledovci Pracovní Sobota (www.pracovnisobota.cz) přijme nové pracovníky - osoby se zdravotním postižením - pro zahradnické práce i pro vnitřní a venkovní úklid.
Podrobnosti najdete tuhle. Těšíme se na vás!

Zveme na dubnové akce
25.3.2015
V dubnu si vás dovolujeme pozvat na tyto akce:
- Dobrovolnické dny na mlýně budou ve čtvrtek 2., v sobotu 11. a v pondělí 20. dubna (plakát, co je mlýn)
- Bláznit je božské III beseda o hledání duchovních zdrojů při zvládání duševních nemocí, které se účastní i ředitel Ledovce, v úterý 7. dubna od 19:00 ve Frišově vile (plakát)
- Kalokagathická neděle - filosoficko-debatní akce o naději v sobotu (!) 11. dubna od 9:30 na Církevním gymnáziu v Plzni (plakát)
Vstup je zdarma. Těšíme se na setkání s vámi!

Zveme vás na Velikonoční kraslicování
13.3.2014
V sobotu 28. března 2015 pořádáme v Terapeutickém centru Ledovec od tří odpoledne po roce opět Velikonoční kraslicování.
Jako každý rok zveme všechny, kdo s námi chtějí barvit vajíčka, plést pomlázky, péct jidáše a radovat se z jara na naší zahradě. Když si přinesete vyfouknuté vajíčko, nebo dokonce vajíčko nabarvené balakrylem, máte jistotu, že budete mít co barvit. My taky vajíčka pilně střádáme, ale jistota je jistota. Naopak proutí na pomlázky a těsta na jidáše by mělo být dost. Těšíme se, že taky občerstvení bude dost. Vstup je samozřejmě zdarma, autobus k nám jede, zpátky vás odpoledne rádi odvezeme.
Těšíme se na vás! Horův plakát je tuhle.

Dobrovolnické dny na mlýně pokračují
10.3.2015
Mlýn Ledce (www.ledovec.cz/mlyn) s přicházejícím jarem srdečně zve na dobrovolnické dny! Tři dny každý měsíc (vždy dva pracovní dny a jednu sobotu) s radostí přivítáme každého, kdo nám chce s rekonstrukcí a údržbou mlýna pomoci. Plakát s březnovými termíny a podrobnostmi najdete tuhle.
Projekt podporuje Nadace České spořitelny, podívejte se, jaké o tom natočila krátké video.

Zveme vás na Hromnicové svíčkování!
18.1.2015
Zveme vás na tradiční Hromnicové svíčkování, které se letos koná v sobotu 31. ledna od 15 hodin na Ledovci v Ledcích u Plzně.
Vyrobte si s námi hromničku, potěšte se svíčkami z naší terapeutické dílny, dejte si něco na zahřátí (a na zdraví Ledovce, který tou dobou slaví čtrnácté narozeniny!). Vstup, vosk, knoty samozřejmě zdarma, odvoz do Plzně podle potřeby.
Horův plakát je tuhle. Těšíme se na vás!

Ledovecké akce pro veřejnost v roce 2015
7.1.2015
I v roce 2015 pořádáme tradiční akce pro veřejnost. V tuhle chvíli se nám zdá, že se ledovecké tradiční kulturní a řemeslné uskuteční takto:
- Hromnicové svíčkování v sobotu 31. ledna od tří hodin.
- Velikonoční kraslicování v sobotu 28. března od tří hodin
- Velmi KO v sobotu 16. května od tří hodin
- Dny Světlé v sobotu 30. května odpoledne
- Svatojkubské pouťové veselí na Ledovci v neděli 26. července celý den
- Na Ledovec! v sobotu 19. září od tří hodin
Těšíme se na setkání s vámi na našich akcích!

Jdeme k vám na koledu!
20.12.2014Ledovec Vám přeje požehnané vánoce a do roku 2015 všechno dobré!
A jako vánoční dárek přidáváme čerstvé vydání našeho koledovacího webu www.koledovec.cz. Najdete tu tři zbrusu nová videa (samozřejmě jako obvykle děsně trapná ...) a jednu aktualitu televize ZAK o nehodě u nás na mlýně (více o projektu Mlýn). Tak se případně ustrňte! Díky!

Zotavení (recovery) na Ledovci
25.11.2014
Zotavení (recovery) je přístup, v rámci kterého lidé s duševním onemocněním své potíže překonávají a žijí život, ve kterém jde i o jiné (příjemnější a lepší) věci, než je jejich nemoc. Ledovec se o tenhle přístup zajímá už několik let a snaží se jeho principy postupně vnášet do svého provozu.
Na stránkách www.ledovec.cz/recovery najdete několik přeložených textů, ze kterých jsme vycházeli, a další informace. Viditelným "recovery projektem" Ledovce je náš projekt Mlýn. A kdybyste o tom chtěli slyšet nalejvárnu od našeho pana ředitele, tak můžete jít na kurz 3. prosince 2014 od 9:00 do pražského HUBu (podrobnosti tuhle).
Myslíme si, že zotavení potřebujeme více či méně všichni!

Cena Nadace ČS Floccus - nominujte!
25.10.2014
Nadace České spořitelny, která mimo jiné podpořila náš projekt Mlýn, vyhlašuje Cenu Floccus za integraci lidí s postižením do společnosti. Upozorňujeme vás na ni jednak proto, že jsme České spořitelně vděční, že nás podpořila, a jednak proto, že na ni taky můžete někoho nominovat!
(... třeba nás! ... ale pšššt! Tajně! ...)
Nominační formulář najdete tuhle.

Přijďte Na Ledovec!
13.9.2014
Přijďte v sobotu 20. září Na Ledovec!
Tradiční podzimní festival na farní zahradě v Ledcích hostí výborné kapely Burlesque, Ple Žilou. Ty naservírujeme proložené vystoupením žonglérů, dobrotami tekutými i tuhými, bečením ovcí a obvyklou venkovskou idylou. Těšíme se, že přijedete!
Horův vypečený plakát hledejte tuhle.

Podzimní dobrovolnické dny na mlýně
28.8.2014
Zveme vás na další dobrovolnické dny na mlýně!
Po prvních hezkých společně strávených dnech s dobrovolníky při oživování ledeckého mlýna (www.ledovec.cz/mlyn) nabízíme další termíny. Všední dny i soboty, pro Ledovčany i širokou veřejnost. Plakát s termíny a dalšími podrobnostmi je tuhle.
Rozjezd projektu laskavě podpořila Nadace České spořitelny a Město Plzeň. Díky!

Pouť, Summer Work Camp a dobrovolické dny
19.7.2014
Jedním dechem Vás zveme na tři věci v terapeutickém centru Ledovec v Ledcích:
V sobotu 19. července začíná (s podporou Plzeňského kraje) dobrovovolnický Summer Work Camp na Ledovci. Dva týdny nám bude pomáhat skupina dobrovolníků z Ukrajiny, Španělska, Belgie a Jižní Koreje!
V rámci projektu Mlýn pořádáme dobrovolnické dny a vítáme každého pomocníka! Konají se 23. a 30. července a 20. srpna. Podrobnosti najdete tuhle.
A do třetice: v neděli 27. července se na faře v Ledcích koná tradiční Svatojakubské pouťové veselí. Živá hudba a opravdová řemesla, prohlídky kostela a nejspíš zase přijede i cirkus! Horův vypečený kozí plakát najdete tuhle. Těšíme se na Vás!

Mlýn Ledce - projekt se představuje
21.6.2014
My na Ledovci si nedáme pokoj! Začínáme nový projekt Mlýn Ledce a těšíme se, co společně zažijeme.
Podívejte se, o co jde, na www.ledovec.cz/mlyn, ozvěte se, přijďte nám na mlýn pomoct!
Rozjezd projektu laskavě podpořila Nadace České spořitelny a Město Plzeň. Díky!

Další ohlédnutí za ledoveckými akcemi
21.6.2014
Za poslední měsíc je dobré zmínit tyto ledovecké události:
Cirkus Paciento vystoupil na Slovensku v PN Hronovce a v DOZP Pata v Hazlově. Fotky ze Slovenska najdete tuhle, článek z webu léčebny s dalšími fotkami je zde a jedno nácvikové video tuhle. Cirkus na Patě byl součástí festivalu Patafest 3 a fotky z něho najdete tuhle, reportáž televize MVTV tady.
Rozhlasovou reportáž o Cirkusu Paciento natáčela od zimy naše kamarádka Kuna a dopadla (ta reportáž) takhle (článek k tomu z webu ČRo je tadyhle).
A teď ještě něco o Dnech Světlé (Světlých): moc povedené fotky najdete třeba tuhle, mihneme se i v souhrnné reportáži (v čase 1:30) tuhle, nebo v čase 1:10 tuhle.

Dny Světlé - přijďte!
23.5.2014
V sobotu 31. května od 14 hodin začínají před Poradenským centrem Ledovec Dny Světlé - sousedská slavnost v ulici Karoliny Světlé (a za rohem v Libušině).
Zveme všechny sousedy i přespolní na muziku, mluvené slovo, výstavu na plotě, bazar, sousedské občerstvení a potkávání se navzájem. Přijďte na vycházku ulicemi s výkladem architekta Petra Domanického. Později odpoledne se těšte na závody zahradních traktůrků do vrchu! Anebo se se svým traktůrkem nebo riderem rovnou přihlaste, jede se na zručnost a rychlost o sud piva Blahovar IPA 14°! A večer na zahradě Frišovy vily zahraje Poitín! Vstup zdarma.
Jak píše Karolina Světlá: „Chceš-li pocítit, co to je radost, jiným radost připravuj.“ Pokud máte nějaký nápad, co ještě se má v sobotu dít, napište!
Plakát s programem najdou naši sousedé ve schránce a všichni už teď taky tuhle.

Ohlédnutí za vším možným
23.5.2014
Minulý týden jsme měli Cirkus Paciento v Psychiatrické nemocnici v Dobřanech. Zpráva o tom je na www.cirkuspaciento.cz, fotky najdete tuhle. V sobotu bylo v Ledcích Velmi kulturní odpoledne. Náš kamarád Petr Lejčko nám z toho udělal tenhle sedmiminutový dokument.
Od pondělí do středy jsme hostili naše partnery v evropském projektu podporovaného vzdělávání Supported Education for Youth with Psychiatric Disabilities (www.supportededucation.eu). Na fotce vypadá celý projektový tým takhle.

Setkání sítě podporovaného vzdělávání
7.5.2014
V úterý 20. května od 10:00 hodin v zasedací síni ÚMO Plzeň 3, sady Pětatřicátníků 7-9, pořádáme setkání s názvem Podporované vzdělávání v ČR – rozšíření podpůrné sítě. Na toto setkání, které se koná v rámci mezinárodního projektu Supported education for youth with psychiatric disability (www.supportededucation.eu), zveme zejména zástupce státní správy a samospráv a odbornou veřejnost.
Pozvánku na toto setkání najdete tuhle.

Bláznit je božské
1.5.2014
V úterý 13. května od 19:00 hodin pořádá Diakonie ČCE v cyklu Hovory + debatu s názvem Bláznit je božské s podtitulem "o spletitých vztazích duševního zdraví a spirituality", na které Ledovec (nejméně zapojením svého ředitele) participuje.
Srdečně vás na toto setkání zveme! Pozvánku najdete tuhle.

Velmi K.O. a Dny Světlé
1.5.2014
Tradiční Ledecké velmi kulturní odpoledne proběhne letos v sobotu 17. května v Terapeutickém centru v Ledcích. Obvyklý začátek v 15:00, muzika, divadlo, dobroty, vstup zdarma. Horův plakát je tuhle.
Naopak úplnou novinkou jsou Dny Světlé - Lochotínská sousedská slavnost, kterou pořádáme společně se sousedy v rámci Evrospkého dne sousedství na ulici Karoliny Světlé před Poradenským centrem Ledovec (a večer na zahradě Frišovy vily) v sobotu 31. května od 14:00 hodin. Městský plakát na Den sousedství najdete tuhle, náš ještě bude!

Velikonoční kraslicování
19.3.2014
Po roce je tu opět Velikonoční kraslicování! Opět v sobotu před Květnou nedělí od 15:00 hodin, letos tedy 12. dubna.
Zveme vás tradičně na barvení a zdobení vajíček, pletení pomlázek a pečení jidášů. Děláme to sice takhle stejně každý rok, ale o velikonocích se to takhle stejně dělá už staletí, tak proč ne, že.
Vstup je zdarma, když si vyfouknuté vajíčko přinesete svoje, je to lepší, těch míváme málo (pokud budete chtít rychle začít zdobit voskem, můžete ho mít předem už i nabarvené třeba balakrylem), ostatních potřeb bude dostatek - proutí, těsta, barev. K tomu nějaké to občerstvení, něco ledoveckých výrobků a - dá-li Pán Bůh, i sluníčko a kůzlata.
A Horův plakát, samozřejmě! Ten letošní je tuhle!

Ohlasy Hromnicového svíčkování
18.3.2014
Návštěva televizního štábu a pana Táborského na Hromnicovém svíčkování 2013 na Ledovci vydala po roce své plody. Několik záběrů z něj se objevilo v pořadu Naše tradice - Hromnice, na který se můžete podívat tuhle. Pozorný divák pozná ledecké exteriéry a farní interiér i v dalších několika scénách.
Několik fotek ze svíčkování letošního najdete pro změnu tuhle a krátké video tuhle. Děkujeme za přízeň!

Hromnicové svíčkování je v sobotu 1. února!
24.1.2014
Hromnicové svíčkování na Ledovci se letos koná v sobotu 1. února, jako obvykle od 15 hodin.
Vyrobíte si vlastní hromničku, potěšíte se svíčkami z naší terapeutické dílny, nápoje na zahřátí budou taky. Vstup, vosk, knoty - všechno zdarma, odvoz do Plzně možný.
Horův plakát je tuhle. Těšíme se na vás!

Akce Ledovce 2014
6.1.2014
Vítejte v Novém roce. Jako každý rok bude Ledovec nabízet řadu akcí pro veřejnost. Už nyní známe termíny následujících z nich:
   - sobota 1. února 2014 od 15 hodin Hromnicové svíčkování
   - sobota 12. dubna od 15 hodin Velikonoční kraslicování
   - sobota 17. května od 15 hodin Velmi kulturní odpoledne
   - sobota 31. května sousedská slavnost Dny Světlé v PC Ledovec v Plzni
   - sobota 19. července až pátek 1. srpna Summer Work Camp at Ledovec
   - neděle 27. července Svatojakubské pouťové veselí
   - sobota 20. září od 15 hodin Na Ledovec!
Těšíme se na vás!

Ledovec jde na koledu!
23.12.2013Ledovec Vám přeje požehnané vánoce a dobrý rok 2014!
A protože máme za sebou finančně velice nepříjemný rok, vyšli jsme na koledu! Po dvou letech jsme opět připravili speciální web www.koledovec.cz a zveme Vás na něj. Podívejte se na naše koledovací videa a pokud můžete (a ještě jste to neudělali), pomozte nám!
Díky za každý dar!

Děkujeme za Prazdroj! Ale ještě trochu pomoct potřebujeme
11.12.2013
Dnes jsme v Prazdroji slavnostně převzali šek na 400 tisíc Kč. V soutěži Prazdroj lidem jsme skončili druzí a moc vám za vaše hlasy děkujeme! Částka půjde na další rekonstrukci Poradenského centra Ledovec.
To je dobrá zpráva. Špatná zpráva se týká našich financí do konce tohoto roku - máme jich velký nedostatek. Jsme teď vděční za každý finanční dar, dost nám taky pomůže, když se nám podaří prodat jedno z našich "přebytečných" aut - podívejte se na inzerát. Díky za vaši pomoc!

Podporované vzdělávání celevropsky
21.11.2013
Od října se Ledovec podílí na mezinárodním projektu podporovaného vzdělávání. Projekt s názvem ImpulSE - Supported Education for People with Psychiatric Disabilities vznikl na univerzitě v nizozemském Groningenu a společně s Ledovcem na něm spolupracují organizace z portugalského Lisabonu a norského Bergenu.
Jak nám ta spolupráce jde, můžete průběžně sledovat na webu projektu www.supportededucation.eu.
A organizace, kterým podpora studentů s duševním onemocněním leží taky na srdci, zveme do vznikající evropské sítě podorovaného vzdělávání EnSEd!

Hlasování skončilo. Děkujeme všem!
1.11.2013
Děkujeme vám všem za podporu během říjnového hlasování pro náš projekt v soutěži Prazdroj lidem. Doufáme, že nějaké peníze získáme, a doufáme, že jsme vás stálým obtěžováním moc neštvali.
O výsledku dáme vědět, počítáme, že do vánoc bude zveřejněn. Kdo jste nestihl naši "předvolební hlasovací agitaci", můžete se na ni podívat i nadále v galerii na Rajčeti.

Re:forma, na které záleží
11.10.2013
Zveme vás na seminář Re:forma, na které záleží, který se koná 29. října od 9:30 v zastupitelském sále Krajského úřadu Plzeňského kraje.
Prohlédněte si pozvánku a program. Pokud se plánujete zúčastnit, dejte nám prosím zprávu mailem (ledovec@ledovec.cz (nejde o povinnou registraci, ale pomůže nám to mít přehled o počtu účastníků). Seminář je zdarma.
Těšíme se na setkání!

Hlasujte pro Ledovec v Prazdroji lidem!
1.10.2013
Po roce opět soutěžíme o půl milionu od Prazdroje. Letos na rekonstrukci půdních prostor Poradenského centra Ledovec pro Linku důvěry a psychologické pomoci, kterou od ledna 2014 přebereme od kolegů z o. s. Epoché. A jak nám můžete pomoct vy?
Hlasujte pro nás, nejlépe všemi třemi níže popsanými způsoby. Vy i vaši příbuzní a známí! Díky!
 • Pošlete smsku ve tvaru PLP 9 na číslo 603 824 189. My získáme hlas, vás to bude stát jako obyčejná smska.
 • Hlasujte pro projekt Nové Poradenské centrum Ledovec III. v hlasovacím formuláři na stránkách Prazdroje. Posílejte raději hlasy i s vyplněnými údaji, je to transparentnější.
 • hlasováním pro náš projekt kupónem z Plzeňského deníku, který se tam objeví dne 17. a 24. října.

Všechny naše vtipné kampaňové vizuály najdete v galerii na Rajčeti.

V sobotu Znovu Na Ledovec!
19.9.2013
V sobotu od tří hodin je v Terapeutickém centru Ledovec podzimní kulturní minifestival Na Ledovec!, přijďte se podívat.
Z muziky Gabra a harmoikář, Hipy Hou a kolektiv, Annešanté a Vražda krásy, z dobrot Majerovy klobásy, grilované hermelíny, rakovnický medový a polotmavý Bakalář, ostřejší a teplejší nápoje z čajovny Seraf. Produkce bude v kulturní stodole, tzn. za větrem a pod střechou, na dvoře oheň, chleba z pece, ... a vstup zdarma. Těšíme se na vás!
Horův plakát jest tuhle.

Svatojakubské pouťové veselí
20.7.2013
Srdečně vásw zveme na letošní Svatojakubské pouťové veselí na Ledovci. Koná se jako vždycky poslední neděli v červenci během ledecké pouti.
Těšit se můžete na ukázky tradičních řemesel, hudební a cirkusové vystoupení, prohlídky kostela i občerstvení.
Začínáme mší v 10 hodin, dále program pokračuje na farní zahradě cca do šesti večer. Těšíme se na vás!
Horův plakát najdete tuhle.

Ledecké velmi kulturní odpoledne 2013
18.5.2013
V sobotu 25. května se od 15 hodin koná v Terapeutickém centru tradiční Ledecké velmi kulturní odpoledne (zkráceně Velmi K.O.). Srdečně zveme všechny pod rozkvetlé kaštany na porci dobré muziky, domácích dobrot a milých setkání. Vstup je samozřejmě zdarma.
Horovo pozvání na akci najdete tuhle, těšíme se na vás!

.
Můj flek a Ledovec v něm
14.5.2013
Od ledna 2013 partnersky spolupracujeme v projektu Můj Flek Diakonie Západní Čechy, díky kterému mohou lidé s duševním onemocněním získat podporu při hledání a získání zaměstnání. Podrobnosti o projektu najdete tuhle!

.
Velikonoční kraslicování
14.3.2013
Zveme vás na Velikonoční kraslicování! Koná jako vždycky v sobotu před Květnou nedělí - to je 23. března - od tří hodin na faře v Ledcích.
Bude pro vás připraveno proutí na pomlázky, pestrý výběr barev na vajíčka a hroudy těsta na jidáše, v pletení, zdobení vás podpoří zkušení ledovečtí pletaři, malíři a pekaři. Kdo můžete, přineste si s sebou vyfouknutá vajíčka - tolik slepic nemáme. Ale i bez vajec je vstup dovolen. Zadarmo samozřejmě. Těšíme se na vás!
Horův vypečený plakát je k vidění zde!

Cirkus Paciento - štace 2013
14.3.2013
Cirkus Paciento v psychiatrických léčebnách vyjíždí na svoji čtvrtou štaci!
I letos nás potkáte všude možně. Dobřany, Písek, Bohnice, Kroměříž, Sadská, dokonce Hronovce na Slovensku.
Přesné termíny představení najdete na webu www.cirkuspaciento.cz! Cirkusu zdar!

Hledáme kolegy do týmu!
11.2.2013
Ledovec přijme do týmu poradenství a sociální rehabilitace a do týmu denního stacionáře dva nové kolegy. Podrobnosti k volným pozicím najdete tuhle pro sociální rehabilitaci a tuhle pro denní stacionář.
Těšíme se na vás!

Hromnice podařené
4.2.2013
Hromnicové svíčkování se podařilo. Přišla spousta lidí, počasí vyšlo akci vstříc a k vidění byla řada vypečeností - vosková tlačenka a pivo, svíčky z terapeutické svíčkárny, herec pan Táborský, opravdická svíčková (ta byla teda nejen k vidění, ale i k jídlu).
Podívejte se na fotky na Rajčeti nebo v v Plzeňském Deníku.
Děkujeme všem, kteří přišli, a těšíme se zase někdy jindy!

Na Hromnice přijeďte na tradiční Svíčkování!
24.1.2013
Hromnicové svíčkování na Ledovci se letos koná přesně na Hromnice - v sobotu 2. února.
Když přijdete ve tři nebo později na faru do Ledec, budete si moci vyrobit vlastní hromničku. Jako každoročně nebude chybět potrhlé zahájení, možnost koupit si svíčky z naší terapeutické dílny, bohatý výběr teplých nápojů na zahřátí a svíčková. Letos poprvé se koná od 17:30 požehnání svíček v kostele (a po něm mše).
Horův plakát si prohlédněte tuhle.
Vstup, knoty i vosk jsou zdarma. Odvoz do Plzně zajištěn před mší i po ní. Těšíme se na vás!

Ledovci je dvanáct
21.1.2013
V úterý 22. ledna uplyne dvanáct let od vzniku Ledovce. Přejeme vám i sobě k těmhle narozeninám všechno nejlepší!
Letos nechystáme žádnou velkou oslavu, ale kdo byste chtěl pamětní placku nebo dokonce triko s Ledoveckou dvanáctkou, jaká je tu na obrázku, dejte vědět.
A připomínat si to budeme i na všech našich akcích pro veřejnost. Jejich data jsou pro tento rok následující:
   - sobota 2. února 2013 od 15 hodin Hromnicové svíčkování
   - sobota 23. března od 15 hodin Velikonoční kraslicování
   - sobota 25. května od 15 hodin Velmi kulturní odpoledne
   - sobota 20. července až sobota 3. srpna Summer Work Camp at Ledovec
   - neděle 28. července Svatojakubské pouťové veselí
   - sobota 21. září od 15 hodin Na Ledovec!


PF 2013
30.12.2012
Přejeme Vám dobrý rok 2013!
A kdyby něco, pomůžeme vám, i když na to třeba na první pohled nevypadáme!Bláznivý Ježíšek z Ledovce
3.12.2012
V předvánočním čase jsme pro vás připravili speciální edici dárků "Blázním, tedy jsem", které si můžete objednat! Připravili jsme pro vás trička a placky.
Podívejte se tuhle.
Trika s dlouhým i krátkým rukávem, pánská i dámská, bavlněná, černá, za 250 Kč, placky za dvacku. Objednávat lze emailem na info@ledovec.cz pouze do půlnoci neděle 9.12. (aby se to do vánoc stihlo, pozdější objednávky jsou taky možné, ale hotovy budou až v roce 2013).
Dárky si pak můžete vyzvednout v Terapeutickém centru v Ledcích či v Poradenském centru v Plzni po 17.12. nebo Vám je můžeme zaslat poštou (poštovné a balné 60,-Kč).
Požehnaný Advent!

Poslední týden hlasování
26.11.2012
Milí přátelé!
Tento týden máme poslední možnost zlepšit naše předpoklady pro získání půl milionu v hlasování v programu Prazdroj lidem.
Prosíme, kdo jste nás ještě nepodpořil, pošlete hlas pro náš projekt na www.prazdrojlidem.cz a pošlete nám také dárcovskou SMSku DMS PLP2 na číslo 87777, která nám přinese najednou dokonce hlasy dva (o DMSkách více níže).
Jak to dopadlo se dozvíme už 10. prosince. Díky za podporu! Rádi bychom, aby to dopadlo jako před dvěma lety (viz video z předávání v Prazdroji).

Poradenské centrum Ledovec je na nové adrese
28.10.2012
Od 1. listopadu 2012 najdete plzeňské Poradenské centrum Ledovec na nové adrese, která je Karoliny Světlé 13. Je to ve vilách nad lékařskou fakultou, ani ne deset minut pěšky od naší původní adresy. Na mapku se podívejte tuhle. Telefony i emaily zůstávájí beze změny.
Na další rekonstrukční práce v novém objektu usilujeme o výhru v soutěži Prazdroj lidem. Prosíme, podpořte nás hlasováním on-line nebo DMSkou. Díky!

Podpořte Ledovec v soutěži Prazdroj lidem
22.10.2012
Ledovec po roční pauze opět soutěží o půl milionu v soutěži Prazdroj lidem. Peníze potřebujeme na pokračování opravy nového poradenského centra Ledovec, kam se v těchto dnech právě stěhujeme.
Prosíme, podpořte náš projekt nejlépe všemi následujícími možnostmi:
 • zasláním DMSky ve tvaru DMS PLP2 na číslo 87777 (cena DMS je 30Kč)
  Z každé první DMSky z nového čísla získáme 27 Kč, ale hlavně dva hlasy (z druhé a dalších DMS pak už "jenom" těch 27Kč). Službu DMS provozuje Fórum dárců. Více informací najdete na www.darcovskasms.cz.
 • hlasováním pro projekt Nové Poradenské centrum Ledovec II. v hlasovacím formuláři na stránkách Prazdroje. Prosím hlasujte Vy a všichni Vaši (plnoletí) příbuzní a známí. Posílejte raději hlasy i s vyplněnými údaji, je to transparentnější.
 • hlasováním pro náš projekt kupónem z Plzeňského deníku, který se tam objeví dne 8. nebo 15. listopadu.
Takto nás může každý podpořit až čtyřmi hlasy.
Prosím poproste i Vaše známé a kolegy, aby pro nás hlasovali, potřebujeme každý hlas!
Díky!

Deklarace platformy pro transformaci systému péče o lidi s duševním onemocněním v ČR se Ledovci líbí
3.10.2012
Dnes byla zveřejněna Deklarace platformy pro transformaci systému péče o lidi s duševním onemocněním v ČR. Ledovec s deklarací souhlasí a zve odbornou i širokou veřejnost, aby se s textem seznámila a případně mu podpisem vyjádřila podporu. Text i podpisový arch je tuhle, podepsat můžete i v PC nebo TC Ledovec.
Přejeme Vám pěkný Mezinárodní den duševního zdraví (10. října)!

Na Ledovec s Trabandem
3.9.2012
Podzimní festival Na Ledovec! se na Ledovci uskuteční v sobotu 22. září od 15 hodin. Tahákem odpoledne je kapela Traband, vystoupí také alternativ-punkový zpěvák Iggy Gott a kapela Čtvrt na osm - Č.p.8 revival. S výtečným divadelním kusem Kašpárkova poslední šance vystoupí Josef Brůček.
K tomu občerstvení od Serafa i od nás, po čase zase jedno ledovecké pivo a další krásy podzimu na farní zahradě. Srdečně vás zveme!
Horův plakát je k vidění tuhle.

Svatojakubská pouť na Ledovci
20.7.2012
Zveme všechny srdečně na tradiční Svatojakubské pouťové veselí na Ledovci!
Koná se v neděli 29. července, začíná mší v kostele Sv. Jakuba v 10:00 a pokračuje na farní zahradě cca do 18:00.
Těšit se můžete na ukázky řemesel, na pivo a dobroty a na hodnotný doprovodný kulturní program. Samozřejmě, že budou komentované prohlídky kostela, a nepřijdete ani o voničku sprostonárodních písní.
Zlatým hřebem letošní pouti ale bude představení Cirkusu Paciento od 15:00, které tentokrát připravíme s účastníky mezinárodního dobrovolnického campu. Těšte se na žonglérská, drezérská, magická, hudební, taneční a další praštěná čísla!
Vstup je jako vzdy zdarma, velmi ale prosíme, abyste předem nebo na místě podpořili náš cirkusový projekt v soutěži o velké peníze na www.CEZregiony.cz.
Jo! A Horův plakát je tuhle.
Těšíme se na Vás!

Ledovec v létě
4.6.2012
Ledovec nezahálí ani v létě. Většina služeb běží pořád (jen denní stacionář má prázdniny a podporované vzdělávání bude výrazně omezeno, protože doběhl evropský projekt) a navíc se toho děje spoustu navíc.

V červnu můžete potkat tým Cirkusu Paciento na těchto akcích:
   - sobota 9.6. Nefestík v Nepomuku
   - sobota 16.6. Šestý den v DOZP Stod
   - sobota 23.6. Den Meliny Mercouri v Plzni na Americké
Další vystoupení Cirkusu Paciento najdete na stránkách www.cirkuspaciento.cz a podpopřit cirkus můžete svým hlasem na www.CEZregiony.cz.

Ledovecký stánek potkáte v červnu:
   - na farmářských trzích
   - 22.-24. června na Holostoku v Holostřevech

O prázdninách zveme dobrovolníky na Summer Work Camp od 21. července do 4. srpna do Ledec a všechny na Svatojakubské pouťové veselí na Ledovci v neděli 29. července.
Těšíme se na Vás!

Ledecké velmi kulturní odpoledne v sobotu 19. května
19.5.2012
Letošní Ledecké velmi kulturní odpoledne se koná v sobotu 19. května od 15:00 hodin v Terapeutickém centru Ledovec v Ledcích.
Rozkvetlý farní dvůr letos hostí kapely Rezatý Rakety, Strojvůdce a psychokat a Švajneraj, divadelní soubor Hlína a další. K tomu výstava naší arteterapeutické divize, občerstvení, exotické pivo, čajovna Seraf a tak dál.
Horův plakát je tuhle. Srdečně Vás zveme!

Cirkus Paciento vyráží na štaci
28.4.2012
Letošní štace projektu Cirkus Paciento v psychiatrických léčebnách začíná příští týden.
Od pondělí 30. dubna do pátku 4. května se s námi můžete setkat v PL Dobřany, na představení v pátek 4. května od 14:00 hodin zveme širokou veřejnost! Podle počasí budeme buď před kostelem nebo v kulturním domě.
Termíny dalších představení najdete na našich stránkách www.cirkuspaciento.cz a podívat se můžete i na www.CEZregiony.cz, protože tam můžete taky náš projekt podpořit hlasováním!

Konference podporovaného vzdělávání - jaké to bylo?
23.4.2012
Konference Podporované vzdělávání v Plzeňském kraji - pro současnost i pro budoucnost byla moc podařená.
Hlavní hvězdou byl Lies Korevaar, expert podporovaného vzdělávání z Nizozemí. Poté výsledky své práce prezentoval tým podporovaného vzdělávání Ledovce a v závěru po diskusi auditorium navrhovalo podněty k dalšímu rozvoji služby v Plzeňském kraji. Děkujeme všem účastníkům za návštěvu a Kačabě za skvělé občerstvení.
Věc podorovaného vzdělávání zaujala i média, téma zpracovala Česká televize (článek, reportáž), Česká rozhlas (článek s rozhlasovou reportáží) i deník DNES (článek).

Velikonoční koleda Ledovce
6.4.2012
Ledovec si zase koleduje - podívejte se na velikonoční upgrade našeho koledovacího webu www.koledovec.cz! A kdybyste se ustrnuli a "koledu nám dali", budeme vám velice vděční.
Každopádně přejeme všem požehnané a nadějeplné velikonoce!

Zveme vás na konferenci podporovaného vzdělávání
3.4.2012
V pondělí 23. dubna 2012 pořádáme na Krajském úřadě Plzeňského kraje konferenci Podporované vzdělávání v Plzeňském kraji - pro současnost i pro budoucnost. Srdečně vás na ni zveme.
Záštitu nad konferencí převzal hejtman Milan Chovanec, vystoupí na ní mj. "guru" evrospkého podporovaného vzdělávání Prof. Lies Korevaar. Začátek je v 9:30, podrobnosti najdete na pozvánce tuhle!

Denní program pošesté
2.4.2012
Od 30. dubna poběží na Ledovci další běh podpůrného skupinového dvouměsíčního Denního programu.
Ten bude probíhat 2x týdně (úterý, čtvrtek). Těšte se na ochutnávku expresivních terapií, nové informace, jógu, relaxace, exkurze, sport a na nové přátele! Informace a přihlášky u Mgr. Jany Eismanové (tel. č. 775 725 334). Program je zdarma!
Podrobnosti k Dennímu programu najdete tuhle!

Sport s Ledovcem a další aktivity
26.3.2012
Na konci března začala v Sociální rehabilitaci Ledovec nová aktivita - sport. Společně budeme 1x týdně chodit na výlety, plavat, jezdit na kolech, hrát fotbal a provozovat další zdraví prospěšné sporty.
Tato aktivita je nenáročná a bude probíhat rekreačním způsobem, pouze fotbal pro muže se pokusíme hrát víc naplno.
V případě Vašeho zájmu se obracejte na pracovníka Karla Frouze, mobil 775 725 027.

Přehled všech současných aktivit Sociální rehabilitace Ledovec najdete tuhle!

Velikonoční kraslicování
21.3.2012
Velikonoční kraslicování se koná jako vždycky v sobotu před Květnou nedělí na faře v Ledcích.
Jinak řečeno: zveme vás v sobotu 31. března od 15:00 do Terapeutického centra Ledovec a připravíme pro vás spoustu proutí na pomlázky, pestrý výběr barev na vajíčka a hroudy těsta na jidáše (a taky zkušené pletaře, malíře a pekaře). Vy si přineste vyfouknutá vajíčka anebo přijďte jen tak, to je fuk. Ale přijďte!
Jarní plakát od Hory je zde!

Cirkus Paciento - štace 2012
19.3.2012
Představení v rámci projektu Cirkus Paciento v psychiatrických léčebnách můžete letos navštívit na těchto místech:
- pátek 4. května v PL Dobřany
- čtvrtek 24. května v PL Opava
- sobota 16. června v DOZP Stod
- čtvrtek 30. srpna v PL Jihlava
- sobota 15. září v PL Bohnice
- čtvrtek 27. září v PL Brno - Černovice
- na přelomu září a října při Týdnech pro duševní zdraví patrně opět v Přerově
Více podrobností najdete na www.cirkuspaciento.cz!

Hrom do svíčkování!
2.2.2012
Svíčkování se letos hromsky povedlo!
Pro veliké množství účastníků jsme za účasti médií inscenovali jinotajnou metorologickou scénku s pyrotechnickými efekty, vyrobily se stovky svíček, desítky svíček z terapeutické dílny se prodaly a - pokud jsme dobře počítali lahve - vypilo se přes dvacet litrů svařeného vína!
Kdo jste tam nebyl, podívejte se třeba aspoň na fotky na Rajčeti.

28. ledna je Hromnicové svíčkování
13.1.2012
Letos se na faře v Ledcích vyrábějí hromničky v sobotu 28. ledna od 15 hodin. Jako každý rok můžete si u nás můžete vlastnoručně vyrobit svíčku, ale taky uvidět při zahájení nějakou svíčkařskou bláznivost, potěšit se svíčkami z naší produkce a zahřát čajem nebo svařákem na faře u kamen. Zveme vás!
K cestě k nám využijte třeba linkový autobus (14:30 z CAN v Plzni), zpátky vás odvezeme. Vstup, knoty i vosk jsou zdarma. A zde už krásný Horův plakát!

Akce na Ledovci v roce 2012
3.1.2012
Zveme Vás na tradiční ledovecké akce! Jejich termíny jsou letos následující:
   - sobota 28. ledna 2012 od 15 hodin Hromnicové svíčkování
   - sobota 31. března od 15 hodin Velikonoční kraslicování
   - sobota 19. května od 15 hodin Velmi kulturní odpoledne
   - sobota 21. července až sobota 4. srpna Summer Work Camp at Ledovec (přesný začátek a konec se můžou ještě o den změnit)
   - neděle 29. července Svatojakubské pouťové veselí
   - sobota 22. září od 15 hodin Na Ledovec!
Není vyloučeno, spíš je téměř jisté, že budou i nějaké další akce. O nich dáme vědět později.
Mějte dobrý rok!

Ledovec k vám jde na koledu!
20.12.2011
Ledovec si koleduje. Pořídil si k tomu dokonce speciální webové stránky www.koledovec.cz.
Všem našim příznivcům a všem lidem dobré vůle přejeme požehnané vánoce a dobrý rok 2012!
A koleda-nekoleda zůstaňte s námi i v příštím roce!

Cirkus Paciento mezinárodně!
15.11.2011
Letošní sezóna projektu "Cirkus Paciento v psychiatrických léčebnách" vrcholí mezinárodním workshopem sociálního cirkusu, který pořádáme společně s Psychiatrickou léčebnou Bohnice a projektem CIRQUEON.
Veřejnost srdečně zveme na debatu o možnostech sociálního cirkusu v institucích, která proběhne ve středu 23. listopadu od 16:00 v Zimní zahradě Divadla Za Plotem v Bohnicích, a především na cirkusové představení pacientů léčebny, personálu a účastníků workshopu a na následnou diskusi s účinkujícími. Toto představení začíná ve čtvrtek 24. listopadu ve 14:00 hodin v Divadle Za plotem v léčebně.
Plakát najdete tuhle a tiskovou zprávu tuhle.

Výtěžek veřejné sbírky prostavěn
25.10.2011
Veřejná sbírka, kterou Ledovec zahájil 1. prosince 2008 a ukončil 31. srpna 2011, vynesla pěkných 62 807,47 Kč. Veškerý výtěžek byl investován při rekonstrukci nového Poradenského centra Ledovec, které pro vás brzy otevřeme.
Další veřejnou sbírku zahájí Ledovec v dohledné době, finanční dary ale přijímáme i nyní na provozní účet 78-1584620207/0100 nebo prostřednictvím portálu www.darujspravne.cz.
Díky za vaši podporu!

Na Ledovec! v sobotu 24. září
16.9.2011
Tradiční podzimní ledovcový festival Na Ledovec! se koná na ledecké faře v sobotu 24. září od 15 do 21 hodin.
Čeká vás obvyklá kulturní smršť: kapely IL COLORI, Hynek Kočí duo, Bára a bezejmenná kapela, divadlo Krasohled, deskové hry z Goady, pojízdná čajovna Seraf, masité i nemasité občerstvení, prodej výrobků ledoveckých dílen, prohlídka Terapeutického centra a všude kolem ledovcové babí léto.
Plakát vyvedený panem Horou vizte tuhle! Těšíme se na vás!

Výroční zpráva 2010
13.9.2011
Výroční zpráva za rok 2010 je vytištěná! Tenhle jedinečný kousek do série výročních zpráv je k nakouknutí tuhle, ale můžete mít i tištěnou verzi, pokud budete rychlí (ale pokud jste našimi dárci, tak ji dostanete určitě)!

Hledáme sociálního pracovníka
2.8.2011
Ledovec rozšiřuje svůj tým poradenství a sociální rehabilitace a pátrá po novém kolegovi (nebo nové kolegyni). Podrobné podmínky výběrového řízení najdete tuhle, podklady (nebo i předchozí dotazy) posílejte mailem do 31. srpna 2011 přímo řediteli!
Těšíme se na Vás!

Pouť na Ledovci v neděli 31. července!
20.7.2011
Srdečně vás zveme na tradiční Svatojakubské pouťové veselí na Ledovci. Proběhne v něděli 31. července od 11 do 18 hodin na farní zahradě v Ledcích.
Opravdoví řemeslníci se svými stánky, pivní maringotka, komentované prohlídky kostela, střelnice, tradiční punkfolklorní vonička prostonárodních písní. A letos poprvé i rychlokvašky!
Plakát vyvedený panem Horou vizte tuhle.

Podívejte se na film o našich cirkusech!
15.7.2011
Náš projekt "Cirkus Paciento v psychiatrických léčebnách" si k druhému výročí své existence nadělil krátký film. Můžete se na něj podívat i Vy na YouTube tuhle.
A vlastně jsme si nadělili i nové webové stránky www.cirkuspaciento.cz. Jestli chcete něco vědět, koukněte i tam!

Cirkus Paciento navštívil další dvě léčebny
27.6.2011
Na konci května hostoval Cirkus Paciento v Psychiatrické léčebně Šternberk, navštívil většinu oddělení a zakončil vydařeným společným představením pacientů i personálu pod širým nebem (fotky z představení).
Od 21. do 24. června operoval Cirkus Paciento v léčebně v Horních Beřkovicích. Za milé přijetí na všech odděleních moc děkujeme vstřícnému (i když hóóódně stydlivému) personálu a všem pacientům, kteří s námi zkoušeli i vystupovali! Fotky z tréninků i představení najdete tuhle.

Ohlédnutí za KERIO MUSIC FESTEM a další novinky
8. 6. 2011
KERIO MUSIC FEST byl moc podařený, děkujeme všem návštěvníkům, vystupujícím i dalším podporovatelům. Několik prvních fotek popatřete tuhle.
Zároveň se můžete podívat na pár obrázků z Cirkusu Paciento v Psychiatrické léčebně Šternberk (tuhle). Fandové Cirkusu Paciento mohou další nevídané představení shlédnout v pátek 24. června od 13:30 v PL Horní Beřkovice a dále 11. srpna v PL Bohnice a 15. září v PL Dobrá Voda.
Do třetice oznamujeme dobrou zprávu, že jsme získali veřejnou zakázku z Individuálního projektu Plzeňského kraje na poskytování terénní sociální rehabilitace v okolí Plzně a od léta tak budeme moci poskytovat podporu nejen v Poradenském centru Ledovec, ale také přímo v domácnostech těch, kteří se na nás obrátí.

KERIO MUSIC FEST 6.0
27.5.2011
Zveme Vás na KERIO MUSIC FEST, benefiční hudební festival pro Ledovec, kde účinkují kapely, v nichž aspoň jeden hráč pracuje v IT firmě.
Letošní - šestý - ročník je opět dvoudenní a koná se v pátek 3. června od 16:00 v Terapeutickém centru Ledovec v Ledcích a v sobotu 4. června od 13:00 v Plzni v amfiteátru za obchodním centrem Plzeň Plaza.
V Ledcích se připravte na slam poetry, bubnování, Slávku Pajerovou a kapely Čtvrt na osm, Dvanapůl a Lakuna. K tomu náš chleba z pece, kozí sýr a snad i naše pivo. V Plzni očekávejte kapely AfterSix, Blue Zebra 3, Coldfeet, Maxipes Fík, Katana, Old School Band a Rezatý Rakety, k tomu se můžete těšit na řemesla z Ledovce, točeného Purkmistra, dětský koutek a možná i tradiční pohádku na dobrou noc.
Oficiální webové stránky festivalu najdete tuhle, plakát je tuhle a neměl by Vám uniknout ani seriál pozvánek pro opravdové IT mimozemšťany (díl 1., díl 2., díl 3. a vrcholný díl 4.).

Cirkus Paciento rozjel Štaci 2011
17.5.2011
5. května proběhlo v Psychiatrické léčebně v Kosmonosích první letošní představení Cirkusu Paciento (fotky popatřete tuhle). Na štaci 2011 vyjíždíme opět ve spolupráci se Zdravotním klaunem, který s námi nezištně - to jest zdrama - na cirkusy posílá své klauny a díky podpoře generálního patrnera Nadace Člověk člověku. Projekt letos podpořilo i Ministerstvo kultury ČR.
Termíny všech cirkusů najdete na stránce cirkusů a brzo i na www.cirkuspaciento.cz.
Na viděnou někde v léčebně!

Přijedťe na Velikonoční kraslicování
4.4.2011
V sobotu 16. dubna se od 15:00 na Ledovci v Ledcích koná tradiční Velikonoční kraslicování. Společně budeme barvit vajíčka, plést pomlázky, péct jidáše, těšit se z jara, koukat na kůzlata, ...
Vyfouknutá vajíčka si pokud možno přineste, ostatní náležitosti (barvy na vajíčka, proutí na pomlázky, těsto na jidáše, roztopená venkovní pec a tak) tady budou.
Vstup je zdarma, nějakou kačku tu ale kdyžtak nechat můžete ... Když přijedete linkovým autobusem, zpátky do Plzně Vás odvezeme.
Těšíme se na vás! A koukněte, jaký pěkný plakát letos pan Hora vymyslel ... tuhle!

Podpořte nás teď a tady
2.4.2011
Prostřednictvím portálu www.darujspravne.cz nás můžete podpořit jednoduše a hned. Míníme tím, že nám teď můžete poslat finanční dar opravdu snadno.
Ale podpořit nás můžete i dobrým slovem, věcným darem, či službou. My potřebujeme podporu pořád a jsme za ni moc vděční!Tkací škola 2011 a další novinky
29.3.2011
Od 6. do 10. července bude na Ledovci tradiční Letní tkací dílna. Podrobnosti k ní najdete tuhle. Srdečně zveme!

Z novinek upozorňuji ještě na nová videa z Ledovecké Desítky na našem YouTube kanálu a nové galerie na Rajčeti. Zvu taky k návštěvě vylepšených stránek našich partnerů - sociálních firem: Pracovní Sobota (www.pracovnisobota.cz) a Truhlice (www.truhlice.cz). A pomalu se nám rozjíždí i portál Cirkusů Paciento (www.cirkuspaciento.cz), tak se třeba přijeďte někdy na nějaký náš cirkus podívat!

Akce na Ledovci 2011 - doplnění dalších akcí
16.3.2011
Termíny akcí pro veřejnost jsou letos tedy tyto:
   - pátek 21. ledna 2011 od 19 hodin Ledovecká desítka
   - sobota 29. ledna 2011 od 15 hodin Hromnicové svíčkování
   - sobota 16. dubna od 15 hodin Velikonoční kraslicování
   - pátek 3. a sobota 4. června KERIO Music Fest
   - NOVÉ! středa 6. až neděle 10. července Tkací škola
   - NOVÉ! neděle 24. července až sobota 6. srpnaSummer Work Camp at Ledovec
   - neděle 31. července Svatojakubské pouťové veselí
   - sobota 24. září Na Ledovec!


Hromnicové svíčkování se vydařilo moc
29.1.2011
Letošní Hromnicové svíčkování se povedlo. Mrazivé, ale slunečné odpoledne s horkým voskem, džusem i vínem nalákalo dobře stovku návštěvníků, řadu z nich pravidelných účastníků - zkušených svíčkodělců. Vzniklo tak množství krásných originálních svic. Zapálením jedné originální - ve tvaru římské desítky - jsme celou akci zahájili, Ledovci je přece deset!
Fotky z akce popatřete tuhle.

Ledovecká desítka se povedla
26.1.2011
Ledovecká desítka byla moc podařená!
Kdo jste tam nebyl, podívejte se třeba aspoň na fotky tuhle.

Ledovecká desítka - podrobnosti
16.1.2011
Připománáme vám Ledoveckou desítku, která se koná v pátek 21. ledna 2011 v kulturním domě v Ledcích. Přijeďte!
Podrobnosti k celé akci si přečtěte tuhle, tiskovou zprávu tuhle a konečně popatřete Horův plakát tuhle.

Hromnicové svíčkování bude v sobotu 29. ledna
16.1.2011
Hromnicové svíčkování se letos koná v sobotu 29. ledna od 15 hodin. Jako každý rok si i letos můžete přijít do Terapeutického centra Ledovec na faru v Ledcích udělat vlastní svíčku - hromničku!
K dispozici bude vše, co je pro výrobu i nazdobení svíčky třeba, dále budeme nabízet k prodeji svíčky naše - z terapeutické svíčkárny a samozřejmě bude k mání i něco pro zahřátí.
K cestě k nám využijte linkový autobus (14:30 z CAN v Plzni), zpátky vás odvezeme. Vstup je zdarma.
A nakonec popatřete krásný Horův plakát!

Akce na Ledovci 2011 - termíny
6.1.2011
V roce 2011 máme v plánu udělat všechny tradiční akce. Jejich termíny jsou v tuto chvíli stanoveny takto:
   - pátek 21. ledna 2011 od 19 hodin Ledovecká desítka
   - sobota 29. ledna 2011 od 15 hodin Hromnicové svíčkování
   - sobota 16. dubna od 15 hodin Velikonoční kraslicování
   - pátek 3. a sobota 4. června KERIO Music Fest
   - neděle 31. července Svatojakubské pouťové veselí
   - sobota 24. září Na Ledovec!
Těšíme se, že se s vámi uvidíme! Podrobnosti budou včas zde.

21. ledna 2011 Ledovecká desítka
18.12.2010
Zveme všechny naše přátele na veselici k desátému výročí založení Ledovce, která se jmenuje Ledovecká desítka a která se koná v pátek 21. ledna 2011 v kulturním domě v Ledcích.
V zábavném tónu zahajuje Petr Váša a Ty syčáci (www.tysycaci.cz), v zábavovém rytmu uzavírá Repelent (www.repelent.net). Do toho my z Ledovce. Rozhodně přijďte!
Horův plakát na akci popatřete tuhle.

Prazdroj lidem jsme vyhráli. Díky vám!
18.12.2010
Ledovec podobně jako loni vyhrál hlasování veřejnosti v soutěži Prazdroj lidem. Získáme tak půl miliónu na rekonstrukci Poradenského centra Ledovec. Je to díky hlasům vás všech, kteří jste nás v dlouhé podzimní kampani podpořili. Děkujeme vám za to!
Za rok touhle dobou vás tak budeme moci uvítat v novém Poradenském centru Ledovec v rekonstruovaných prostorách v ulici Karolíny Světlé v Plzni (ale v Ledcích a částečně i ve stávajících prostorách v Mozartově ulici nás najdete i nadále).

Hlasujeme celý listopad
1.11.2010
I v listopadu stále soutěžíme o peníze Plzeňského Prazdroje (Prazdroj lidem), žádáme o 500 tisíc na rekonstrukci prostor pro Nové Poradenské centrum Ledovec.
Během listopadu nás můžete podpořit těmito způsoby:
 • zasláním DMSky ve tvaru DMS PLP8 na číslo 87777 (cena DMS je 30Kč)
  Z každé první DMSky z nového čísla získáme 27 Kč, ale hlavně dva hlasy (z druhé a dalších DMS pak už "jenom" těch 27Kč). Službu DMS provozuje Fórum dárců. Více informací najdete na www.darcovskasms.cz.
 • hlasováním pro projekt Nové Poradenské centrum Ledovec v hlasovacím formuláři na stránkách Prazdroje. Prosím hlasujte Vy a všichni Vaši (plnoletí) příbuzní a známí. Posílejte raději hlasy i s vyplněnými údaji, je to transparentnější.
 • hlasováním pro náš projekt kupónem z Plzeňského deníku, který se tam objeví dne 19. listopadu, případně kupóny, které najdete u hlasovacích boxů na osmi místech v Plzni (radnice, knihovna, fakultní nemocnice, pivovar, ...).
Prosím poproste i Vaše známé a kolegy, aby pro nás hlasovali, potřebujeme každý hlas!
Pro povzbuzení v hlasování jsme pro Vás připravili také malou "kampaňku" IN PIVO CARITAS se speciálním webem www.inpivocaritas.cz, potěšte se!
Díky za Vaši podporu!

Kampaň všemi smysly ...
18.10.2010
Pro povzbuzení a povznesení při hlasovacím maratónu zařadili jsme letos tyto dvě libůstky:
 • "kampaňku" IN PIVO CARITAS (www.inpivocaritas.cz), v rámci které je možné získat za odeslanou DMSku odměnu - dobré pivo buď ve spřáteleném podniku nebo přímo z mobilní nálevny
 • billboardovou akci, kterou nám laskavě umožnily strany Pravá volba pro Plzeň a TOP09 na svých pronajatých plochách po komunálních volbách.
  Několik fotek najdete tuhle.


Teď! Dejte své hlasy Ledovci teď!
1.10.2010
Od 1. října do 30. listopadu opět soutěžíme o peníze Plzeňského Prazdroje (Prazdroj lidem). Letos žádáme 500 tisíc na rekonstrukci prostor pro Nové Poradenské centrum Ledovec.
V tuto chvíli nás můžete podpořit dvěma způsoby:
 • zasláním DMSky ve tvaru DMS PLP8 na číslo 87777 (cena DMS je 30Kč)
  Z každé první DMSky z nového čísla získáme 27 Kč, ale hlavně dva hlasy (z druhé a dalších DMS pak už "jenom" těch 27Kč). Službu DMS provozuje Fórum dárců. Více informací najdete na www.darcovskasms.cz.
 • hlasováním pro projekt Nové Poradenské centrum Ledovec v hlasovacím formuláři na stránkách Prazdroje. Prosím hlasujte Vy a všichni Vaši (plnoletí) příbuzní a známí (pokud by se vám nedařilo poslat z jednoho počítače více hlasů, zkuste smazat soubory Cookies ve Vašem prohlížeči). Posílejte raději hlasy i s vyplněnými údaji, je to transparentnější.
Prosím poproste i Vaše známé a kolegy, aby hlasovali, potřebujeme každý hlas!
Díky za Vaši podporu!

Přijďte Na Ledovec!
15.9.2010
Tradiční podzimní kulturní festival Na Ledovec! se koná v sobotu 25. září od tří hodin do večera v Terapeutickém centru Ledovec v Ledcích.
Podrobnosti popatřete na zvacím plakátu od pana Hory tuhle a určitě přijďte!

Výroční zpráva 2009
10.9.2010
Výroční zpráva za rok 2009 je na světě! K nakouknutí ji najdete tuhle, ale klidně nám napište i o tištěnou verzi.

Hledáme spolupracovníka/spolupracovnici!
9.9.2010
Ledovec hledá do svého týmu chráněného bydlení spolupracovnici/spolupracovníka na plný úvazek. Podrobnosti najdete tuhle.

Cirkus Paciento na štaci v Petrohradě a ve Lnářích
9.9.2010
V srpnu a v září navšívil Cirkus Paciento psychiatrické léčebny V Petrohradě a ve Lnářích.
Na obou štacích to bylo moc hezké. Aspoň to říkáme my, kteří jsme tam přijeli, pacieti, kteří s námi účinkovali, a taky spousta zaměstnanců na obou místech. Fotografie z představení najdete tuhle.

Summer Work Camp na Ledovci je za námi
1.8.2010
Letní dobrovolnický tábor na Ledovci byl letos dobrovolníky více než naplněn. Po celé dva týdny jich u nás byl asi dvacet, z toho třináct cizinců (z Polska, Německa, Holandska, Španělska, Turecka a Koreje). Odpovídá tomu i hromada práce, která se během campu zvládla, moc za to děkujeme!
Uprostřed Campu, v neděli 25. července konala se v Ledcích pouť a na Ledovci Svatojakubské pouťové veselí, kde dobrovolníci nejen vypomohli s občerstvením, ale také účinkovali.
Fotky z uplynulých dvou týdnů najdete na Rajčeti.

Svatojakubské pouťové veselí
19.7.2010
Zveme všechny milovníky pouťových tradic na letošní Svatojakuské pouťové veselí na Ledovci. Bude se konat na farní zahradě v Ledcích na svátek Sv. Jakuba Staršího v neděli 25. července od 10 do 18 hodin. Jako každý rok se můžete těšit na setkání s tradičními řemeslnými výrobky (včetně výrobků terapeutických dílen Ledovce) a jejich tvůrci, na občerstvení pod kaštany, na tradiční voničku pouťových písní, komentované prohlídky kostela a nejspíš i na překvapení ze strany dobrovolníků z celého světa, kteří teď zrovna na Ledovci pomáhají.
Vstup je zdarma, pivo levné, stín kaštanů příjemný. Těšíme se na vás!

Prázdninový provoz na Ledovci
25.6.2010
O prázdninách je to na Ledovci takto:
Terapeutické centrum Ledovec v Ledcích ukončilo své pravidelné programy 23.6. a obnoví je opět na počátku září.
Poradenské centrum Ledovec v Plzni funguje s těmito výjimkami:
   - v pondělí 28.6. bude otevřeno jen do 14:30
   - v týdnu od 19. do 23. 7. bude zcela uzavřeno
Přejeme všem pohodové léto!

Cirkus Paciento na Zahradní slavnosti v PL Petrohrad
19.6.2010
V sobotu 19.6. hostoval Cirkus Paciento na Zahradní slavnosti v Psychiatrické léčebně Petrohrad.
Vystoupení (několik loňských čísel doplněných o nové kusy) sledovaly dvě stovky diváků. A vy se můžete podívat na nějaké fotografie tuhle!

Summer Work Camp at Ledovec 2010
17.6.2010
Od 17. 7. do 1. 8. 2010 bude na Ledovci tradiční letní dobrovolnický tábor. Zúčastní se ho zahraniční dobrovolníci z agentur INEX a IBO a zveme také všechny naše bývalé dobrovolníky EVS, účastníky campů minulých i dobrovolníky nové!
Dotazy zodpoví a informace podá přímo ředitel Ledovce!

Letní tkací škola 2010
17.6.2009
Tradiční letní tkací škola pro zájemce z řad široké veřejnosti se letos uskuteční od 12. do 16. července v Terapeutickém centru Ledovec v Ledcích. Zveme všechny zájemce o předení, barvení, tkaní a filcování ovčí vlny!
Podrobnosti a kontakty najdete tuhle.

Cirkus Paciento Havlíčkův Brod
10.6.2010
V červnu proběhl Cirkus Paciento v Psychiatrické léčebně v Havlíčkově Brodě.
Nějaké obrázky najdete tuhle, zážitky jsou někde v nás (a pěkný!).

Podařený Pre/Kerio Music Fest
7.6.2010
Letošní dvoudenní KERIO MUSIC FEST byl báječný a nebylo to jen počasím. Fantastické kapely, milí lidé, ...
Fotky i videa se postupně hromadí na webu festivalu http://musicfest.kerio.cz/, potěšte se!
Srdečné díky Keriu a dalším firmám, jejich kapelám, organizačnímu týmu, ÚMO Plzeň 3 a Plzeňskému kraji, kteří akci podpořili, účinkujícím i všem divákům!.

KERIO MUSIC FEST
25.5.2010
Po roce je tady opět KERIO MUSIC FEST, benefiční hudební festival pro Ledovec, kde účinkují kapely, v nichž aspoň jeden hráč pracuje v IT firmě. Letošní - pátý - ročník bude větší a krásnější, konkrétně dvoudenní.
V pátek 4. června od 16 hodin (do cca 22 hodin) proběhne v Terapeutickém centru Ledovec jeho akustická část zvaná PREKERIO - účinkuje šest kapel zvučných jmen, k tomu nabízíme prohlídku centra, čertvě upečený chléb a místní kozí sýr (jo a degustaci ledoveckých pivních speciálů!).
V sobotu 5. června od 13 hodin festival pokračuje zvučnější částí v amfiteátru za nákupním centrem Plaza v Plzni.
Vstup na oba dny je zdarma. Akci podpořil Úřad městského obvodu Plzeň 3 a Plzeňský kraj. Oficiální webové stránky festivalu najdete tuhle.

Cirkus Paciento Kroměříž
20.5.2010
Třetí květnový týden proběhl péčí Ledovce a Zdravotního klauna Cirkus Paciento v Psychiatrické léčebně v Kroměříži. Čtyři dny společného hraní a taky trénování korunovalo velké cirkusové představení pro celou léčebnu.
Fotky z cirkusu najdete tuhle.

Betty má jehňata!
27.4.2010
Betty B., vévodkyně z Kentu a Krkonoš, jak se celým jménem jmenuje jedna z ledovcových ovcí, porodila dnes dvě krásná jehňátka!
První fotky najdete tuhle.

Ledovcová lední revue! Ta byla!
24.4.2010
Druhá polovina soboty 24.4. v hale "A" Kooperativa Arény a v hospodě Nad ledem patřila Ledovcové lední revue neboli Plesu na ledě s mottem ŽIVOT JE REVUE.
Úvodní hokejový turnaj čtyř mužstev předvedl velké nasazení a vyrovnané výsledky, ve finále rozhodly až samostané nájezdy. Blahopřejmeme vítězi - HC Tryskáč!
Následujícího volného bruslení se zúčastnila i koza z plakátu lední revue. A nejen, že se bruslilo, i se metalo a sáňkovalo.
Vrcholem programu byla lední revue, v níž se na bruslích i na boso, v civilu i v kostýmech představila většina pracovníků Ledovce a na osmimetrové plošině i primář Dr. Průša z PL Dobřany. Vše vrcholilo světovou premiérou akvabel na ledě.
S tmou se program přesunul do hospody Nad ledem, kde hrál vynikající Repelent a tam se děly věci!
Inu, jak jsme na plese mnohokrát slyšeli:
ŽIVOT JE REVUE
A KDEKDO SE CHOVÁ
JAKO KDYŽ TO NEVÍ.
Fotky z Revue najdete na Rajčeti, konkrétně tuhle a tuhle.

Poradenské centrum 8.4. zavřeno
5.4.2010
Ve čtvrtek 8. dubna bude Poradenské centrum Ledovec výjimečně uzavřeno. Celý tým má povinnosti mimo centrum. Pokud jste na čtvrtek plánovali návštěvu, zkuste si prostřednictvím kontaktů domluvit jiný termín nebo se objevte bez domluvy opět příští týden v pondělí nebo ve čtvrtek.
Díky!

Ledovcová lední revue
29.3.2010
Srdečně vás všechny zveme na akci Ledovcová lední revue aneb Ples na ledě, která se koná v sobotu 24. dubna od 14:00 do 24:00 hodin na zimním stadionu Kooperativa aréna v Plzni na Košutce (ta nová hala cestou ke Globusu).
Hokejový turnaj, volné bruslení, výjevy z dějin Ledovce na bruslích, soutěže, živá hudba (Repelent!), tanec na ledě i na suchu, restaurace Nad ledem jen pro nás ...
Pro děti i dospělé, na bruslích i bez nich. Vstupenka s památeční plackou za sympatickou cenu ve všech dobrých obchodech v Plzni (Buťi, Seraf, Kačaba, ...)
Těšíme se na Vás! Zve bruslící koza Horou vyvedená!

Velikonoční kraslicování deštěm přerušené, ale ne překažené
27.3.2010
Velikonoční kraslicování se letos těšilo zájmu návštěvníků (bylo nás dost přes stovku) a vzhledem k nepříznivé předpovědi i přízni počasí. Proutí na pomlázky se nelámalo, barvy na vajíčka držely a naše chlebová pec upekla devět plechů jidášů na jedno vytopení. Neboli - bylo to moc prima!
Pár fotografií z akce najdete na Rajčeti.

Velikonoční kraslicování na Ledovci 2010
17.3.2010
V sobotu 27. března od 15 hodin - tedy přesně týden po Vítání jara v Plaze - bude na Ledovci tradiční Velikonoční kraslicování.
Barvení vajíček, pletení pomlázek, pečení jidášů, vždyť to znáte.
Těšíme se na Vás! Podívejte na Horův plakát.

Zůstat ve spojení
15.3.2010
Jsme partneři v projektu Diakonie ČCE - střediska Plzeň Zůstat ve spojení. Rodiče našich uživatelů tak mají jedinečnou šanci zapojit se do aktivit, které jim pomohou "zůstat ve spojení", udržet svoji cenu na trhu práce a zlepšit svoji zaměstnatelnost. Podrobnosti najdete na stránkách projektu tuhle.Vítání jara v Plaze
12.3.2010
V sobotu 20. března od 15 hodin vypukne před nákupním centrem Plaza Plzeň Vítání jara. Zveme Vás na něj proto, že tuhle akci pro Plazu připravujeme my.
Za doprovodu bubeníků z Tam-tam Orchestra společně vyrobíme smrtku Moranu a symbol hojnosti "líto" a v průvodu s bubeníky smrtku utopíme ve Mži a nazdobené líto zasadíme přímo doprostřed Plazy.
Kdo se nebojíte happeningu mixujícího staré lidové tradice a rytmus brazilské samby, určitě přijďte. Kdo se nebojíte terapeutického setkání bláznění a normality přímo v prostorách "paláce konzumu", určitě přijďte taky. A kdo se bojíte, přijďte jakbysmet. My se taky trochu bojíme, koneckonců děláme akci pro nákupní centrum poprvé. (A Plaze budiž ke cti, že nám náš altrnativní "nekonzumní" scénář akce schválila a těší se na něj).
Leták na akci najdete (kromě spousty míst v Plzni) taky tuhle.

Vydařený kousek z Horusaria
14.2.2010
Vydařený originální kousek z recyklačně kreativní terapeutické dílny Horusarium (www.horusarium.com) byl minulý týden předán majitelům. Je to ručně dekorovaný polský Fiat 126p řečený maluch. Jak vidno, Horusárium neplodí výhradně nábytek.
Auto s jedinečným designem si prohlédněte v galerii na Rajčeti tuhle.

Pozvánky na akce mailem
26.1.2010
Na našich stránkách se nyní můžete zaregistrovat k odběru pozvánek na akce a podstatných novinek z Ledovce.
Nebudeme vás otravovat moc, předpokládáme deset až patnáct mailů ročně (a navíc registraci můžete kdykoli jedním kliknutím zrušit).
Podrobnosti najdete v sekci odběr novinek.

Hromnicové svíčkování na Ledovci
19.1.2010
V sobotu 30. ledna 2010 proběhne v Terapeutickém centru Ledovec na faře v Ledcích Hromnicové svíčkování, na které vás srdečně zveme!
Na téhle tradiční akci si hlavně všichni návštěvníci mohou vlastnoručně vyrobit a nazdobit svoji vlastní svíčku - hromničku, ale taky se společně potěšit tím, že je "o hodinu více", obdivovat (a nakupovat) svíčky z ledovcové terapeutické svíčkáry a posedět s námi u čaje nebo u svařáku (i když pokud vás přijde zase stopadesát, určitě někdo bude taky stát, protože tolik židlí na Ledovci nemáme).
Akce začíná ve tři hodiny (to z Plzně přijíždí linkový autobus), o odvoz se Vám kdyžtak postaráme. Vstup je zdarma, vosky, knoty a další potřeby máme nachystané. Obvyklá svíčková zvláštnost se připravuje!
Horův plakát je další motiv, proč máte určitě přijít!

Pokojné vánoce
23.12.2009
Přejeme vám všem pokojné a plně prožité vánoce!
Jako malý dárek z Ledovce vám posíláme pozvánku na naše nově spuštěné webové stránky www.horusarium.com, kde se můžete pokochat autorským nábytkem z naší stejnojmenné recyklačně kreativní terapeutické dílny. A když si tam něco vyberete a objednáte, budeme mít nový rok 2010 ještě víc šťastný!
Mějte ho i vy!

peefko

Výběrové řízení na dva spolupracovníky od PC Ledovec
21.12.2009
Nabíráme dva spolupracovníky pro projekt Podporované vzdělávání pro žáky s duševním onemocněním v Plzeňském kraji a nejen pro něj. Nebojte se přihlásit do výběrového řízení, jehož podrobnosti najdete zde. Uzávěrka je 15. ledna 2010.
Případné dotazy směřujte mailem přímo řediteli.
Těšíme se na Vás!

Vyhráli jsme Prazdroj (a další dobré zprávy)!
18.12.2009
Díky vaší podpoře jsme vyhráli v soutěži projektů Prazdroj lidem! Jsme za to moc rádi, na příští rok tak máme pro aktivity v Terapeutickém centru Ledovec jistých půl miliónu, děkujeme za všechny zaslané hlasy! Celkem jsme od vás dostali 2571 hlasů (celkem jednu čtvrtinu hlasů odeslaných pro všech 22 projektů, o tisíc víc než druhý v pořadí!).
A k tomu jsme se dnes dozvěděli, že náš projekt podporovaného vzdělávání bude podpořen z evropských fondů!
Ještě nevíme, jaké provozní dotace nám přizná MPSV, ale rok 2010 vypadá být méně infarktovým, než rok letošní.

Provoz Ledovce v období kolem vánoc
11.12.2009
V době vánoční a novoroční jsme pro vás na Ledovci takto:
   - všechny služby Ledovce fungují v pravidelném režimu do pátku 18. prosince
   - Poradenské centrum je k dispozici veřejnosti v úterý 22. prosince a v pondělí 28. prosince v době 8:30 až 17:00, jindy pouze v po předchozí telefonické nebo mailové domluvě
   - pro klienty chráněného bydlení je v pracovní dny k dispozici služba na telefonu
   - Poradenské centrum obnoví svůj pravidelný režim od 4. ledna 2010
   - pro uživatele denního stacionáře a sociální rehabilitace je v úterý 5. ledna připraven společný "výlet" - prohlídka katedrály Sv. Batoloměje s průvodcem
   - terapeutické dílny (svíčkárna, tkalcovna, Horusarium) jsou opět otevřeny od středy 6. ledna 2010
   - denní stacionář v Ledcích bude poprvé v pátek 8. ledna

Jdeme do finále: hlasujte v pátečním Plzeňském deníku!
18.11.2009
Naši milí podporovatelé, prosíme vás (doufáme, že v této kampani už naposledy), abyste nás ještě jednou podpořili v hlasování o půl miliónu v programu Prazdroj lidem:
Kupte si páteční Plzeňský deník a hlasujte kupónem, který v něm najdete, pro náš projekt!
A pokud jste to ještě neudělali, pošlete DMSku ze všech mobilů, odkud jste to ještě neudělali, a na stránkách www.prazdrojlidem.cz nechte hlasovat všechny své plnoleté známé, které jste k tomu ještě neukecali.
Děkujeme! Hlasujeme do 30.11. Pak už zase budeme psát o tom, jak pečeme chleba v naší nové peci, jak nám zabřezly kozy, že Cirkus Paciento v příštím roce bude na více místech než letos, že Horusarium vyrábí krásné nové kusy nábytku a tak podobně. Tak s námi vydržte! Dík!

Rekord to nebyl, ale DMSek bylo nejvíc
23.10.2009
Děkujeme všem přátelům, kteří společně s námi poslali DMSku na Mezinárodní den duševního zdraví 10.10. v 10:10. Bylo nás dohromady pár desítek, respektive od 10:05 do 10:15 přišlo celkem 65 DMSek. Zároveň s výsledkem jsme se ale dozvěděli, že rekord v hromadném posílání má hodnotu 6600 DMS pro UNICEF v roce 2006. No, kdybychom to věděli dřív, tak jsme se o rekord nesnažili, že ... :)

Nicméně, na stránkách Prazdroj lidem v seznamu projektů se můžete přesvědčit, že pro náš projekt zatím (do 15.10.) přišly DMSky za víc než dvacet jedna tisíc, tzn. hodně přes 700 DMSek, což je ze všech soutěžících projektů nejvíc. Děkujeme za to!

JEN NEUSNOUT NA VAVŘÍNECH! Hlasování běží do konce listopadu, prosíme dál o vaše hlasy i hlasy vašich známých, a to jak DMSkami, tak na stránkách Prazdroje! My víme, že vás otravujeme, ale my ty peníze od Prazdroje letos potřebujeme víc než kdy jindy, krize je protivná a naše programy jsou fakt na hranici přežití. Díky moc!

Naše omlazené webovky jsou tu!
17.10.2009
Milí přátelé!
Po létech jsme konečně trochu omladili naše stránky a ty vám teď představujeme!
Mají hlavně dost podstatně změněnou strukturu, doufáme, že si taky myslíte, že je přehlednější. Ze stránek taky míří rychlé odkazy na jiná místa Internetu, kde jsme: už několik měsíců se Ledovec roztahuje na Facebooku, má své fotky na Rajčeti a svůj kanál na YouTube. Na nových stránkách můžete navíc snadno vyhledávat. A ještě není všem změnám konec.

Každopádně budeme vděční, když nám ke stránkám cokoli napíšete, divili bychom se, kdyby hned od začátku všechno fungovalo, jak má. Napište to přímo řediteli! Díky za to!

10.10. v 10:10 pošlete DMSku!
6.10.2009
V sobotu 10. 10. je Mezinárodní den duševního zdraví. Oslavte ho s námi pokusem o neoficiální rekord v největším počtu hromadně odeslaných DMSek!
V sobotu v 10:10 pošlete ze svého mobilu dárcovskou SMSku na podporu našeho projektu v hlasování Prazdroj lidem, tzn. SMSku ve tvaru DMS PLP2 na číslo 87777 (cena DMS je 30Kč).
Z první DMSky z Vašeho telefonu získáme 27 Kč, ale hlavně dva hlasy po projekt Terapeutické centrum Ledovec.
Pokud si chcete užít posílání společně, přijďte před OC Plaza, odkud budeme posílat hromadně. Bude tam hrát Pocket Elephant, ředitel Ledovce tam bude hrát divadlo a vůbec tam bude něci k vidění. Popatřete Horův plakát!
Díky za Vaši podporu!

Hlasujte pro Terapeutické centrum Ledovec!
1.10.2009
Letos opět soutěžíme o podporu ve výši 500 000 Kč v programu Prazdroj lidem, podpořte nás!

  Podpořit nás můžete:
 • zasláním DMSky ve tvaru DMS PLP2 na číslo 87777 (cena DMS je 30Kč)
  Z první DMSky z Vašeho telefonu získáme 27 Kč, ale hlavně dva hlasy (z každé další už "jen" ty peníze). Službu DMS provozuje Fórum dárců. Více informací najdete na www.darcovskasms.cz.
 • hlasováním pro projekt Terapeutické centrum Ledovec v hlasovacím formuláři na stránkách zde. Prosím hlasujte Vy a všichni Vaši (plnoletí) příbuzní a známí. Pokud by se Vám nedařilo poslat z jednoho počítače více hlasů, zkuste smazat soubory Cookies ve Vašem prohlížeči (to mazání většinou najdete na záložce Nástroje nebo Zabezpečení Vašeho prohlížeče). Posílejte raději hlasy i s vyplněnými údaji, je to transparentnější a navíc můžete vyhrát půllitr nebo něco takového!
 • hlasováním kupónem z Plzeňského deníku, který se tam objeví 20. listopadu. Vypněný kupón lze poslat poštou nebo hodit do hlasovacích boxů po městě.
Prosím poproste i Vaše známé a kolegy, aby hlasovali, potřebujeme každý hlas! Projekt Terapeutické centrum Ledovec, pro který hlasujete, rozšiřuje nabídku našich současných programů v Ledcích a to jak pro lidi s duševním onemocněním nebo s mentálním handicapem (přidáme terapeutický den), tak pro veřejnost (nové kurzy, dobrovolnické a relaxační pobyty). Reaguje taky na stávající velký celkový nedostatek financí pro naše služby.
Díky za Vaši podporu!

Vydařený Na Ledovec!
30.9.2009
Letošní Na Ledovec! byl obdařen nádherným počasím a bohatým programem. Kromě podivuhodných (až podivných) vystoupení "paní vedoucí a pana ředitele" byly k vidění a slyšení tyto hudební formace: Pocket Elephant, Gabra a harmonikář a Rezatý rakety. K tomu speciality z pece, víno a čaj a listy, co se pomalu barví na žluto.
Podívejte se na fotky, třeba i trochu záviďte a příště PŘIJĎTE!.
Naše výrobky koupíte už leckde
15.9.2009
Dnes byl otevřen v Plzni dobročinný obchod Českého západu BUŤI (www.buti.cz. Kromě second handového sortimentu a výrobků Českého západu tam najdete i kompletní sortiment ledovecké svíčkárny a tkalcovny.
Dále naše výrobky nakoupíte v Plzni v obchůdku Seraf, Rooseveltova 15, v Mozaice ve Škroupově ulici, v Adelaidě, Purkyňova 35 a v obchodě Manus, Dlouhá 92.
A pokud nejste zcela plzeňští, náše výrobky můžete nakoupit také v Českém Krumlově (Mata Hari Boutique, Latrán 76) nebo v Kutné Hoře (Krámek v Ruthardce, Dačického nám. 15).
Je jedno kde, ale když si něco koupíte, uděláte radost sobě i nám! Tak neváhejte!

Na Ledovec! (bude) - Na Ledovec! (přijeďte)
5.9.2009
Na sobotu 19. září chystáme na Ledovci další ročník tradičního festivalu Na Ledovec!
Výjimečné kapely, divadlo, zábavnosti a dobroty, jakož i letňo-podzimní atmosféra pod jedním širým nebem.
Obzvláště vypečený zvací plakát od pana Hory popatřete tuhle.

Pojďte dobrovolničit na Ledovec!
4.9.2009
Ledovec hledá dobrovolníky pro pomoc ve svých službách. Vítáme především studenty sociálních a pedagogických oborů, ale i další zájemce. Podrobnosti najdete tuhle.
Těšíme se, těšte se!

Cirkus Paciento v PL Petrohrad
8.8.2009
Ve čtvrtek 6.8. proběhlo v Psychiatrické léčebně Petrohrad představení Cirkus Paciento. Byl to pilotní pokus společného projektu Ledovce a o.s. Zdravotní klaun a díky vstřícnosti vedení léčebny a všech lidí v ní to bylo prostě moc úžasné.
Podívejte se na fotky tuhle!

Summer Work Camp a Pouťové veselí
4.8.2009
Letošní dobrovolnický tábor byl moc vypečený. Na Ledovci se dva týdny rojili dobrovolníci z Čech, z Belgie, Německa, Polska a Velké Británie (cizinců celkem asi 12) a pracovalo se a pracovalo. Poklidil se celý dům, zkulturnila zarostlá zahrada, škrábala se sgrafita na chlebovou pec, začalo se s restaurací podlahy ve stodole. Dobrovolníci také zářili na na ledoveckém pouťovém veselí. Akci laskavě podpořil Plzeňský kraj a rekonstrukci podlahy ve stodole Nadační fond Veolia voda.
A pouťové veselí! To bylo něco! V příjemném počasí, s bohatým občerstvením ve společnosti zručných řemeslníků (předení, tkaní, drátkování, keramika, šustí, malování na porcelán, tavení skleněných korálků, košíkář, ...) a s hodnotným kulturním programem! Inu, video z akce se připravuje, a pár fotek už teď uvidíte na www.ledovec.rajce.net.

Poradenské centrum bude dva týdny uzavřeno
13.7.2009
Poradenské centrum bude od 29.7. do 14.8. uzavřeno.
V případě potřeby se můžete obrátit na Linku důvěry a psychologické pomoci v Plzni, telefon 377 462 312 nebo 605 965 822, osobně či telefonicky na Krizové centrum RIDZ, Zábělská 43, Plzeň, telefon 377 462 314, nebo na SOS Centrum Archa, Prokopova 17, Plzeň, telefon 377 223 221.
Díky a pokojné léto!

Svatojakubská pouť a dobrovolnický camp
13.7.2009
Svatojakubské pouťové veselí na Ledovci se koná v neděli 26. července od 10 do 18 hodin. Srdečně zveme příznivce Ledovce, jakož i ctitele svátého Jakuba, příznivce starých řemesel, milovníky posezení s pivem ve stínu kaštanů i fanoušky punk-folklórního dua "Pan ředitel a pan rada", které tradičně zapěje voničku prostonárodních písní. Pozvánku popatřete zde.
Už od pondělí 20. července se u nás rozbíhá dvoutýdenní mezinárodní dobrovolnický camp, letos s účastníky z Belgie, Německa, Velké Británie a samozřejmě od nás. Čeká nás spousta práce, hlavně při úklidu domu a při položení nové podlahy v kulturní stodole. Zveme všechny, kteří chtějí přiložit ruku k dílu!

Výroční zpráva 2008
3.7.2009
Výroční zpráva za rok 2008 je na světě jak v tištěné, tak ve virtuální podobě. K nakouknutí ji najdete zde.

Letní tkací dílna 2009
14.6.2009
Tradiční letní tkací dílna pro zájemce z řad široké veřejnosti se letos uskuteční od 13. do 17. července v Terapeutickém centru Ledovec v Ledcích. Zveme všechny zájemce o předení, barvení, tkaní a další zpracování ovčí vlny! Podrobnosti a kontakty najdete zde.

KERIO MUSIC FEST - jaké to bylo
4.6.2009
Kerio Music Fest je za námi!
V sobotu 30. května v amfitéátru za OC Plaza proběhl čtvrtý ročník festivalu IT kapel, poprvé benefičně pro Ledovec. Přes nestálost počasí si to křepčení, tančení, zpívání a taky zkoušení řemesel, malování a hraní všichni výtečně užili.
Podívejte se na nějaké fotky na www.ledovec.rajce.net!

KERIO MUSIC FEST se blíží
6.5.2009
Kerio Music Fest - benefiční festival IT kapel pro Ledovec se koná v sobotu 30. května v amfiteátru za OC Plzeň (bývalé výstaviště). Srdečně Vás zveme!
Plakát je zde, oficiální stránka festivalu tuhle.
Přijďte! Těšíme se!

Pec na chleba roste
6.5.2009
Díky podpoře Nadace OKD roste v Terapeutickém centru Ledovec chlebová pec.
Podívejte se na fotky na www.ledovec.rajce.net!

Úžasnolepé kraslicování
6.4.2009
Tu sobotu za to mohlo především počasí, že se kraslicování tak povedlo.
Přišlo přes dvěstě lidí, namalovali si kraslice, upletli pomlázku, upekli jidáše, potěšili se s našimi kůzlaty, nakoukli do stánku s výrobky našich dílen, vyslunili se na trávníku před farou.
A několik chlapů vykopalo pařez v základech chlebové pece.
Všem návštěvníkům moc děkujeme a těšíme se na viděnou na Kerio Music Festu 30. května!
Popatřete nevšední Horův plakát a fotky na www.ledovec.rajce.net!

Velikonoční kraslicování se blíží
23.3.2009
Srdečně vás zveme na letošní Velikonoční kraslicování!
V sobotu 4.4. od tří hodin se koná v Terapeutickém centru v Ledcích tradiční setkání, z něhož si s trochou snažení odnesete vlastnoručně upletenou pomlázku a nazdobenou kraslici. K tomu na koukání ledovcová kůzlata a k jídlu čertvě upečené jidáše.
Proutí i barev bude dostatek, vlastní (vyfouknutá) vajíčka a pentle na pomlázky si radši přineste svoje, těch dostatek nemáme.
Popatřete nevšední Horův plakát a přijďte! My se na vás na Ledovci moc těšíme!

A užijte si to pořádně, protože letos z kapacitních a finančních důvodů bohužel nebude tradiční a slavné Velmi kulturní odpoledne, které jsme u nás chtěli 23. května mít. Nicméně o týden později bude místo toho Kerio Music Fest (http://musicfest.kerio.cz/), na kterém nás potkáte taky.

Kdybyste nám chtěli pomoct ...
22.3.2009
Asi už jste slyšeli, že neziskovkám letos není moc do smíchu, že jim často chybí peníze na provoz. Ledovec je na tom letos taky hůř než kdykoli předtím, i v minimalistickém udržovacím rozpočtu nám pořád chybí skoro 20 procent prostředků (za předpokladu, že dostaneme od obvyklých dárců tolik, co loni, jinak ještě víc).
Spustili jsme proto už před vánocemi dárcovskou kampaň, rozjeli veřejnou sbírku a na všechny strany prosíme o finanční příspěvek na provoz.
Přispějte nám prosím i Vy! Budeme vám moc vděční za každý finanční dar. Dar můžete zaslat na náš účet č. 78-1584620207/0100.
Podívejte se také na náš dárcovský formulář a můžete-li, vyplňte jej. My budeme vědět, komu poděkovat a kam poslat potvrzení o daru, vy budete průběžně vědět, co za vaše peníze Ledovec dělá.
Díky moc!

Poradenské centrum bude 19. března zavřené
16.3.2009
Ve čtvrtek 19. března 2009 bude Poradenské centrum Ledovec výjimečně zavřeno. Všechno, co má na Ledovci ruce a nohy, bude totiž na celoledovcové konferenci mimo Plzeň.
Omlouváme se všem, kdo se k nám tenhle den chystali. Budeme se na vás těšit jindy. Díky!

Kůzlata jsou tu, jaro je blízko
4.3.2009
Ledovcové kozy nám letos nadělily pět krásných kůzlat.
Na ta dvě Ančina se můžete podívat na http://www.youtube.com/user/Ledovecos a tři Dášina kůzlata vám ukážeme hned tady. Hezké jaro!Úžasnolepé PlesoTání!
8.2.2009
Kdo jste byl na Ledovcovém Plesotání, čili na našem plesu, víte, že to bylo moc prima.
Zábavný program, výtečná kapela, příjemně naplněný sál plný fajn lidí. Děkuju z Ledovce všem, byla to moc povedená akce!
Na www.ledovec.rajce.net najdete fotky z akce, nějaká videa jsou na http://www.youtube.com/user/Ledovecos a stránky a skupinu máme i na Facebooku.

Hromnicové svíčkování letos věru na Ledovci
31.1.2009
Sobotní Hromnicové svíčkování se konalo věru na Ledovci - celé dopoledne jsme se snažili zařídit, aby to u nás aspoň někde neklouzalo, protože většina zahrady se přes noc proměnila v souvislou ledovou plochu. Nakonec jsme posypali tradiční kolečko od kotle ke kotli, kde krouží ti, kteří si vyrábějí svíčky, a prostor před farou a s důrazným varováním všech příchozích jsme akci začali.
Jako každý rok jsme na úvod předvedli svíčkařský skvost, tentokrát triptych "Utonulí" - tři topící se postavy, z nichž jedna byla utopená docela, druhé byly vidět už jenom ruce a poslední (aspoň zpočátku) i hlava.
Hlavní náplní akce nicméně bylo, aby si více než stovka návštěvníků vyrobila své vlastní svíčky. To se podařilo více než dobře, některé rodiny si odnášely i deset a víc svíček nejrůznějších tvarů a barev.
Fotografie z akce najdete na našich stránkách na www.rajce.net.

Zveme na Hromnicové svíčkování
17.1.2009
V sobotu 31. ledna 2009 proběhne v Terapeutickém centru Ledovec na faře v Ledcích desáté Hromnicové svíčkování.
Zváni jsou všichni, kteří si chtějí vlastníma rukama vyrobit svíčku - hromničku, ale i ti, kteří se jen chtějí podívat, jak se nám v novém roce na Ledovci daří, případně ti, kteří si chtějí jen tak posedět se sklenicí svařáku.
Akce začíná ve tři hodiny (to z Plzně přijíždí linkový autobus), o odvoz se Vám kdyžtak postaráme. Vstup je zdarma, vosky, knoty a další potřeby máme nachystané. Jako obvykle se chystáme odhalit nějakou svíčkovou nevídanost (v minulých letech to byly obří svíče, nejdelší svíce, zemní svíce, svícostrom či svícozvíře - prohledejte web, najdete obrázky!).
Všechny vás srdečně zveme. Popatřete spanilý Horův plakát a určitě přijďte!

Prateta vybírá
6.1.2009
Ledovci milá a blízká nezisková organizace Prateta (www.prateta.cz) vyhlásila výběrové řízení na obsazení pozice pracovní konzultant - koordinátor projektu. Přihlaste se, dokud je čas! Podrobnosti zde.

Ledovcové PlesoTání!
3.1.2009
Zveme všechny milovníky, Ledovce, zábavy, tance či sněhu na Ledovcové PlesoTání, relaxačně charitativní veselý sněhovoledový plesový dýchánek, který se bude konat v pátek 6. února 2009 v bolevecké sokolovně v Plzni.
Od 6. ledna si můžete kupovat vstupenky v Poradenském centru Ledovec nebo ve Slunečním obchodě (www.slunecniobchod.cz) nebo si o ně napište na info@ledovec.cz.
Prohlédněte si krásný zvací Horův plakát a určitě přijďte!

PF 2009 a PF 8!
3.1.2009
Přejeme vám všem dobrý, radostný, úspěšný a milý rok 2009!
Zdravíme srdečně všechny naše přátele, dobrodince, spolupracovníky, všechny, kteří s námi něco společně dělají, a všechny lidi dobré vůle. Zároveň se vám všem omlouváme za to, že jsme vám neposlali ani vánoční ani novoroční přání. My jsme na to na Ledovci hrozně natvrdlí, fakt. Promiňte nám to.
No a teď k PF 8: ne že bychom chtěli říkat, že vznik Ledovce se dá srovnávat s narozením Krista, to ne. Chtěli jsme tím jen připomenout, že v lednu (přesně 22. ledna) je Ledovci osm let. Při vší nejistotě nestálých a zpožděných dotací, finanční krize a dalších strašáků chceme říct, že Ledovec netaje a ani v dalším roce tát nehodlá. Dá to ale docela zabrat.
Tak nám držte palce. My víme, že to už léta děláte, tak prosíme, držte dál. Díky za to!

Ledovec zahajuje novou veřejnou sbírku
4.12.2008
Prvního prosince Ledovec zahájil novou veřejnou sbírku pro podporu svých aktivit. Účelem sbírky je dle ohlášení "podpora poskytování a rozvoje sociálních služeb pro osoby s psychiatrickými problémy a/nebo mentálním handicapem ve střediscích Ledovec, o.s.".

Jinými slovy: prosíme, podpořte činnost Ledovce finančním darem v těchto pro neziskové organizace nejistých časech!

Přispět můžete na náš sbírkový účet číslo 35-1709490267/0100 u KB. Pokud nám jakýmkoli způsobem dáte vědět, rádi Vám budeme posílat pravidelné zprávy o tom, co se na Ledovci děje.

Vánoce na Ledovci
4.12.2008
Poradenské centrum pořádá ve středu 17. prosince od 15 do 18 hodin Vánoční besídku pro všechny. kteří se v něm účastní jakýchkoli programů či využívají jeho služby. Na programu je krátký film, společné pobývání, nadílka, koledy, cukroví a tak podobně. Můžete s sebou vzít jeden "univerzální dárek", který si odnese někdo jiný, tak jako vy si odnesete dárek od někoho jiného.
Během vánoc poskytuje Poradenské centrum své služby relativně standardně - v pracovní dny mimo svátky, s výjimkou 29.12., kdy je zavřeno. Terapeutické dílny (svíčkárna, tkalcovna, Horusarium) končí svůj provoz 19. prosince a rozbíhají se opět 5. ledna 2009.
Vánoční besídka v Terapeutickém centru (pro lidi kolem denního stacionáře) se koná v pátek 19.12. celý den. Pravidelný běh stacionáře začíná v novém roce také 5. ledna.

Originální nábytek z naší terapeutické dílny
10.11.2008
V Terapeutickém centru Ledovec pracuje od podzimu samostatně terapeutická truhlářská dílna Horusárium.
Díky podpoře Fondu pomoci Siemens a Nadace Člověk člověku vznikl prostor pro trénink pracovních i sociálních dovedností a zároveň místo, kde vznikají jedinečné kousky nábytku.
Navštivte novou sekci náš nábytek a kochejte se!

Hlasujte pro Pratetu!
2.10.2008
V programu PRAZDROJ LIDEM soutěží o podporu 500 tisíc Kč projekt
Prateta - centrum podpory zaměstnávání lidí se zdravotním postižením.
Prateta je organizace, kterou jsme před rokem a něco založili proto, aby pokračovala v podporovaném zaměstnávání v Plzni (které v letech 2004-7 poskytoval Ledovec) a projekt je zaměřen na podporu jak lidí s postižením v tom, aby práci našli, získali a udrželi, tak zaměstnavatelů, aby byli pro zaměstnávání lidí s handicapem otevřeni.
Projekt Pratety společně s námi podala Diakonie ČCE Plzeň (www.diakonieplzen.cz) a Možnosti tu jsou, o.p.s. (www.kacaba.cz).
Popis projektu najdete tuhle.

  Podpořit nás můžete:
 • zasláním dárcovské SMS ve tvaru
  DMSmezeraPLP13
  na číslo 87777 (cena DMS je 30 Kč)
 • on-line hlasováním na webu www.prazdrojlidem.cz
 • hlasováním kupónem v Plzeňském deníku 21. listopadu
Díky moc za hlas váš, vašich příbuzných i vašich přátel!

Týdny pro duševní zdraví na ulici
1.10.2008
Od pondělí do středy byl na rohu Kopeckého sadů a Fratiškánské ulice v Plzni otevřený infostánek duševního zdraví, kde mohli Plzeňané získávat informace od zástupců poskytovatelů služeb o oblasti duševního zdraví. Společně s ním zde byl i stánek sociální firmy Sluneční obchod (www.slunecniobchod.cz), která nabízí produkty terapeutických a chráněných dílen. Vždy odpoledne byl u stánků doprovodný program.
Pondělí bylo věnováno tématu deprese. Na odpolední program jsme lákali na unikátním "nákladním kole", které Ledovci laskavě zapůjčil zdravotní klaun Gary Edwards. Krystal předvedl autorské představení „Je mi líto hvězd“.
Úterním tématem byly poruchy příjmu potravy, ikonou dne byla kostra převlečená za modelku s nápisem „Jsem hrozně tlustá, nevidíte?“. Kolemjdoucí si mohli u našeho stánku nechat zjistit Body Mass Index (BMI) a tak zjistit, jestli jim také náhodou podvýživa nehrozí. Zpestřením odpoledne byla iniciativa studentů Gymnázia Františka Křižíka, kteří v rámci Týdnů pro duševní zdraví provedli na Náměstí Republiky další pokus o sestavení lidského řetězu z kolemjdoucích, kterým by všichni společně „objali katedrálu“. Motiv „udělat něco teď a tady společně, když si jinak přes náměstí míří každý za svým“ byla doplněna o integrační rozměr „chyťme se spolu za ruce bez ohledu na to, jestli jsme lidé duševně zdraví, nebo lidé trpící schizofrenií, depresemi či jinými duševními nemocemi. Asi v 15.25 byla katedrála obejmuta a lidským řetězem proběhla dokola „mexická vlna“. Poté si účastníci společně zatleskali a rozešli se dál za svými zájmy.
Od půl páté proběhla u stánků módní přehlídka Slunečního obchodu. Předvedeny byly modely rozličných výrobců včetně sociální firmy Truhlice.
Středa byla věnována krizi. Mottem bylo „Krize – běžná součást života“. Odpoledne zpestřilo taneční vystoupení Lenky Jíšové v doprovodu bubeníků.
Program týdnů pokračuje ve čtvrtek a v pátek akcemi v Regionálním institutu duševního zdraví.
Něco z toho všeho najdete na fotografiích Marka Velebného tuhle nebo od nás tuhle.
Krásný prosluněný Na Ledovec!
27.9.2008
V sobotu 27. září 2008 proběhl v Terapeutickém centru v Ledcích podzimní festival Na Ledovec! Kromě letos mimořádně trapného zahájení pana ředitele bylo všechno úžasné! Například hudba neočekávaně se zjevivších interpretů zaskakujících za ty, kteří byli na plakátech, ale onemocněli - hráli nakonec Čtvrt na osm (Č.p.8 revival), Black Monster a podle plánu Pavla Sovová Band a Stoker One Man Band. A pak tanec Lenky Jíšové v doprovodu bubnů! A čaje ze Serafa!! a kaštanová masážní lázeň!!! a ... bylo to prostě krásné.
Hezké fotky z akce od Marka Velebného najdete tuhle.
Na Ledovec! už tuto sobotu
20.9.2008
V sobotu 27. září 2008 se v Terapeutickém centru v Ledcích koná další ročník tradičního festivalu Na Ledovec!.
Hodnotný kulturní i kulinářský program, čajovna Seraf, Sluneční obchod a další pozoruhodnosti. Podle všeho i příjemné počasí! Srdečně všechny zveme!
Horův zvací plakát je tuhle.
Podrobný program Týdnů pro duševní zdraví
20.9.2008
Týdny pro duševní zdraví v Plzni začínají 25. září a končí 10. října. Na programu jsou prezentace a dny otevřených dveří, koncerty, představení, happeningy, ale také odborné semináře. Na programu se podíleli všichni poskytovatelé sociálních služeb pro lidi s duševním onemocněním v Plzni a okolí.
Program (ve formě plakátu) najdete tuhle.
Kurzy v tkalcovně 2008
10.9.2008
Tkalcovna Terapeutického centra Ledovec nabízí na podzim pro zájemce z řad široké veřejnosti tyto dva kurzy:
   Kurz předení - v sobotu 11.října 2008, podrobnosti vizte tuhle,
   Předvánoční tvoření a výroba dárků - v pátek a sobotu 21. a 22. listopadu 2008, podrobnosti vizte tuhle.
   Kurz filcování je z důvodů vytížení naší přední filcířky ve Slunečním obchodě (www.slunecniobchod.cz) odložen na rok 2009 (předpokládané konání 31. ledna nebo 7. února 2009).
Ve fotbale jsem sice nevyhráli ...
9.9.2008
Dnešního dne proběhl na Doubravce první přátelský zápas mezi týmy Ledovce a Terapeutické komunity v Mýtě. Ledovec prohrál 3:2, ale to myslím nebylo to nejdůležitější. Důležité je, že ochota se hýbat přetrvává, a tak se i nadále pokusíme udržet pravidelné fotbalové tréninky v nabídce. Další fotbalovou událostí je Bona Cup na konci září v Praze.
Několik obrázků ze zápasu najdete tuhle.
Týdny pro duševní zdraví
3.9.2008
Od 25. září do 3. října proběhne v Plzni jádro aktivit Týdnů pro duševní zdraví. Spolu s Ledovcem se na nich podílejí Regionální institut duševního zdraví, Krystal, Vidacentrum Plzeň, ČAPZ Terapeutická komunita Mýto a také psychiatrická klinika, psychiatrická léčebna a někteří ambulantní odborníci.
Prozatimní (nekompletní) program najdete tuhle.
V Ledcích začínáme!
3.9.2008
Od 8. září začíná pravidelný provoz Terapeutického centra v Ledcích. Kromě denního stacionáře otvírá i terapeutická tkalcovna. Novinkou je terapeutická kreativně restaurátorská dílna Horusárium, která nabízí klientům Poradenského centra v Plzni nácvik pracovních a dalších dovedností v oblasti rekonstrukce starého nábytku.
Výroční zpráva 2007
25.8.2008
Výroční zpráva Ledovce za rok 2007 je konečně na světě a je letos moc vypečená. Zejména grafikovi panu Botkovi se to hódně povedlo. Ale nezapomeňte si přečíst kromě popisků pod obrázky i text, je tam o tom, co jsme všechno udělali, co se nám podařilo a co se chystá.
Zpráva je tuhle.
Svatojakubská pouť na Ledovci
28.7.2008
Pouťové veselí na Ledovci je každoročně středobodem Letního dobrovolnického tábora, ale zároveň naší největší akcí pro Ledce během roku.
V den pouti letos na zahradě terapeutického centra předváděli své umění kovář, řezbář, hrnčíři, přadleny, tkadleny a pračky (nebo prostě dámy, které praly prádlo v neckách a ve staré dřevěné pračce). K tomu prohlídky kostela i centra, občerstvení, zpěvy pouťové a Struwwelpeterovo divadlo s poučnými příběhy.
Několik fotek je tuhle na ledovec.rajce.net.
Summer Work Camp 2008
26.6.2008
Mezinárodní letní dobrovolnický tábor na Ledovci se letos o prázdninách koná od 21. července do 3. srpna. Celou dobu bude skupina zahraničních i českých dobrovolníků spolu s našimi lidmi (uživateli, terapeuty, kamarády) svojí prací zvelebovat prostory Terapeutického centra v Ledcích. Očekáváme pomocníky z Holandska, Nemecka, Slovenska, snad i z Itálie.
Přijet můžete i vy, když se předem ohlásíte, zvládnete vyšší pracovní nasazení při "nižších" pracech (malování, úklid, stavební a zahradní práce), málo soukromí, hodně angličtiny. Ubytování na matracích ve vlastním spacáku u nás, jídlo z části z vlastních výpěstků zdarma, občas výlet nebo jiné zpestření.
Pokud chcete přijet (i na libovolnou část campu), napište nám email nebo volejte (kontakt).
Letní spolutvoření na Ledovci
26.6.2008
Hledáme pár lidí, kterým by se chtělo s námi pobýt v tkalcovně na Ledovci od 14.7.do 19.7. a kteří to už někdy trochu zkusili.
Nabízíme prostor pro tvorbu na stavech (včetně navažského), na kolovrátcích a při filcování. Bude se také barvit v bylinkách. Dopoledne budeme pracovat na vlastních projektech, odpoledne budeme pracovat pro tkalcovnu. Výrobky, které vyrobíte pro sebe budou za cenu materiálu, platba za pobyt je 70 Kč za den.
Chceme prožít pohodový týden s řemesly a vyráběním, kreativně odpočívat, zkoušet. Chcete s námi?
Protože termín už dost hoří, hlaste se rovnou telefonicky Janě Fojtíčkové na 377 958 256 nebo 776 155 642. Těšíme se! (Jana, Petra, Marie)
www.normalnestuduju.cz v novém
16.6.2008
Náš projekt "Podporované vzdělávání pro studenty s duševním onemocněním - zavedení a pilotní ověření služby v plzeňském regionu" spěje k závěru.
Proběhla závěrečná tisková konference, z tiskárny jsme vyzvedli příručky pro studenty "Blázním, tedy jsem" a spustili jsme (konečně) grafickou verzi webového portálu podporovaného vzdělávání www.normalnestuduju.cz.
Základní (např. poradenské) aktivity podporovaného vzdělávání budou nicméně v Poradenské centru Ledovec probíhat i po skončení projektu.
Přejeme pohodový konec škoního roku!
Pro vás i pro nás - Sluneční obchod otevřen
5.6.2008
Včera jsme v Plzni v Sedláčkově ulici 3 slavnostně otevřeli Sluneční obchod, prostor, kde budou v dalších dnech dřít na svém přežití dvě nové sociální firmy při Ledovci - Sluneční obchod (www.slunecniobchod.cz) a Truhlice (www.truhlice.cz).
Hojně navštívené otevření zahájil svými řečmi ředitel Ledovce, proběhla malá módní přehlídka a pak k občerstvení hrál Pavla Sovová Band. A bylo tam moc hezky.
Odteď dál pondělí do pátku od 8 do 18 hodin jsou naše dámy v obchodě pro Vás. Nabízejí ručně šité a často i ručně tkané oblečení, filcované šperky a hromadu dalších krásných věcí. Přímo v obchodě se po dopolednách zboží přímo šije a dokonce tká. Za zvlášť dobrých podmínek se může stát, že uvidíte dokonce, jak se na tkané plédy přede ovčí rouno. Tak někdy přijďte!
Několik obrázků z otevření najdete tuhle a ještě víc tuhle na rajce.net.

Klikněte hlas pro náš projekt v programu ČSOB!
29.5.2008
Po nějaké době se zase ucházíme o peníze prostřednictvím internetového hlasování. Tentokrát je to 50 tisíc korun na náš Denní program pro lidi s psychózou v Poradenském centru v programu ČSOB.
Pokud jen trochu můžete, prosím přidejte svůj hlas k našemu projektu na stránce http://www.csob.cz/bankcz/cz/Csob/O-CSOB/Spolecenska-odpovednost/Druhy-rocnik-programu-na-podporu-regionu.htm v sekci Plzeňský kraj.
Díky moc!

Sluneční obchod se otevírá pro Vás
29.5.2008
Od pondělí 2. června 2008 se pro Vás otevírá Sluneční obchod v Sedláčkově ulici 3 v Plzni jako sociální firma při Ledovci. Naše kolegyně z tkalcovny vzaly věc sociálního podnikání vážně a tak od příštího týdne bude v této zavedené plzeňské oděvní galerii k vidění mnoho nového.
Nejen, že v obchodě najdete dosud neviděné zboží, ale budete si moci s kolegyněmi přímo domluvit případné barevné či velikostní úpravy některých modelů a dokonce budete moci vidět, jak některé tkané výrobky vznikají. To vše zajistí firmy Slunečné obchod a Truhlice.
Prodej běží od pondělí, slavnostní otevření se koná ve čtvrtek 5. června v 18 hodin. V sortimentu najdete ručně šité a často i ručně tkané oděvy z Truhlice i odjinud, filcované šperky a svíčky z Ledovce a mnoho dalších milých věciček na sebe i do bytu.
Tak se přijďte podívat a nejradši si i něco kupte, protože každý začátek je těžký a když jste podnikatel sociální, tak to platí dvojnásob.
Stránky obchodu se už brzy rozkošatí na adrese www.slunecniobchod.cz a pozvánku na otevření najdete tuhle.

Velmi kulturní odpoledne 2008 - to byla prda!
25.5.2008
Sobotní Velmi kulturní odpoledne přilákalo letos dobré dvě stovky lidí. A bylo se na co koukat.
Nemíním zrovna úvodní nepřekonatelně trapné zahájení pana ředitele, ale spíš to, co následovalo. Představily se tři hudební formace (čtvrt na osm, Eva Beránková a Ivan Kudrna, Pavla Sovová Band) a opět úžasný amatérský soubor Hlína s Velkým putováním Vlase a Brady. Vystavovaly se loutky Hlíny z minulých let, fotky a básně z Ledovce. K mání byly serafské čaje a kávy, kozí sýry a další výbornosti.
Za pečlivou přípravu celého Ledovce na akci patří dík partě lidí z T-mobile, která se u nás v rámci firemní akce "Jeden den pro váš dobrý skutek" v pátek dobrovolně dřela od rána do večera.
   foto.

Velmi kulturní odpoledne se blíží
15.5.2008
Ledecké velmi kulturní odpoledne se koná v sobotu 24. května od tří hodin na faře v Ledcích.
Ve dvou z vystupujících kapel bude k vidění členstvo Ledovce, na Ledovci hrají poprvé! A Velké putování Vlase a Brady uvidíte dřív než na Loutkářské Chrudimi! A kozí sýry chutnají jako ještě nikdy! A ...! Prostě přijeďte.
Horův kouzelný plakát.

Přijedete na kurs tkaní nebo Mezi ploty?
28.4.2008
Kurs tkaní na Ledovci se koná tentokráte 16. a 17. května. Podrobnosti najdete tady.
Když si pospíšíte, stihnete 17. května odpoledne ještě festival Mezi ploty v Psychiatrické léčebně v Dobřanech, kde bude Ledovec taky k vidění.
Na kurs se nám předem hlaste, Mezi ploty prostě přijeďte.
Drobné změny v ceníku Denního stacionáře
28.4.2008
Od 1. května 2008 vstupuje v platnost nový ceník služby Denní stacionář Ledovec.
Celkové náklady za odebranou službu se nijak nemění, poplatek za blok (50 Kč) byl ale rozdělen na poplatek za nasmlouvanou (10 Kč) a skutečně odebranou (40 Kč) službu. Poplatek za nasmlouvanou službu platíte, i když do stacionáře zrovna z nějakého důvodu nepřijdete.
Ceník najdete zde.
Ledovec najdete i na YouTube
10.4.2008
Tak jsme pro větší ledovcovou slávu nacpali první ledovcové video na YouTube a doufáme, že nezůstane jen u něj.
Podívejte se:


Nabídka svíčkárny on-line!
30.3.2008
Po prezentaci tkalcovny můžete na našich stránkách najít i obrázkovou prezetaci výrobků naší svíčkárny. Pojďte dál, vybírejte, objednávejte nebo si pro naše svíčky přijďte rovnou do dílny.
Nakoukněte do sekce svíčkárna.
Termíny kurzů v tkalcovně jaro - léto 2008 
17.3.2008
Tkalcovna Terapeutického centra Ledovec nabízí kurzy pro veřejnost.
V nejbližší době je to kurz filcování, kurz tkaní a kurz předení. Jako obvykle budeme tkalcovským řemeslům věnovat také část letních prázdnin. Podrobnosti najdete tady.

Kraslicovací prosluněná sobota na Ledovci 
15.3.2008
Letošní Kraslicování bylo požehnané mimořádně krásným počasím - jakkoli v pátek i v něděli pršelo a bylo ošklivě, sobotní odpoledne svítilo sluníčko a skoro všechno jsme mohli dělat venku.
Tak také přišla spousta lidí (sčítací komisař hlásil 110 osob krátce po zahájení, pak přijížděli ještě další). Na dvou pracovištích si příchozí zdobili kraslice, v koutě zahrady jsme pletli pomlázky, v "kapli" jsme motali a pekli jidáše. Do toho prohlídky terapeutického centra, nádivka, stánek s našimi svíčkami a tkaným zbožím, ve výběhu týdenní kůzlata.
Podívejte se fotky  a na Horův plakát.

Velikonoční kraslicování už tuto sobotu 
10.3.2008
Srdečně zveme na letošní kraslicování!
Bude v sobotu 15.3. od tří hodin v Terapeutickém centru Ledovec na faře v Ledcích. Jako obvykle budeme připravení vám pomoct s upletením pomlázky, nazdobení vajíček a přípravou dalších velikonočních ozdob a dobrot. Proutí i barev bude dostatek, jen si možná přineste vlastní vajíčka, těch dostatek nemáme.
Místo Horova plakátu (ten ještě není, asi jarní únava nebo co) uvádíme náhradní lákadlo: na kraslicování uvidíte kůzlata, co se nám narodila před pár dny.
(... a se zpožděním i ten Horův plakát)
Tak se na vás na Ledovci moc těšíme!

Termíny akcí 2008 
19.2.2008
Po chvíli váhání jsme konečně doplnili termíny tradičních ledovcových akcí pro rok 2008. Najdete je v sekci akce pro veřejnost.
Nabídka tkalcovny i na našich stránkách!
6.2.2008
Milovníci ručně předených, tkaných, barvených či filcovaných výrobků už nejsou odkázáni na příležitostné akce, trhy a Sluneční obchod v Plzni - na našich stránkách je k vidění téměř kompletní nabídka našich výrobků. Podívejte se do sekce tkalcovna.
Hromnicové svíčkování 
2.2.2008
Jedna z nejstarších ledovcových akcí - Hromnicové svíčkování - vyšla letos přesně na Hromnice. V mrazivém počasí svíčky rychle přibývaly (a svařák rychle ubýval). Podívejte se na obrázky a za rok určitě přijďte, už teď víme, jakou svíčkařskou extravagantnost nejspíš uvidíte (letos to byla svícová zvířata!).    foto
To ale byla tancovačka! 
26.1.2008
V pátek jsme měli v Lochotínském Pavilónku tu tancovačku. To bylo něco! Fantastická hudba, tombola, kde každý los vyhrává, jídla a pití dostatek a ta atmosféra!
Nezbývá než za rok pro velký úspěch zopakovat.    foto
Byli jsme na Jitřence 
15.1.2008
Jeden z prvních výletů tohoto roku směřoval Ledovec na Jitřenku - spřátelený hiporehabilitační ranč v Koterově (www.jitrenka.info). Počasí nám přálo, koně se nás nebáli, tak to bylo moc pěkné dopoledne.Masopustní taneční zábava 
10.1.2008
Ledovec vás zve na svůj první reprezentační ples pojatý jako Masopustní taneční zábava!
Ta věc se koná v pátek 25. ledna 2008 od 17 hodin v Lochotínském Pavilonku. Hraje světoznámá kapela Repelent (www.repelent.net), občerstvení zajištěno, příspěvek na pokrytí nákladů akce vítán.
Čekejte předtančení a jiná otřesná překvapení! Srdečně zveme! plakát
Hromnicové svíčkování 2008
10.1.2008
Tradiční bůhví kolikáté Hromnicové svíčkování se bude letos konat přesně na Hromnice v sobotu 2. února od 15 hodin na faře v Ledcích. Můžete počítat s vosky a knoty pro výrobu vašich vlastních svíček, se svařákem a možná i svíčkovou a jako každoročně s něčím svíčkařsky extravagantním. Vstup zdrama, odvoz po skončení akce zpět do Plzně zajištěn.
Srdečně zveme! plakát
Přejeme všem požehnané vánoce!
19.12.2007
Ledovec Vám všem přeje požehnané vánoce a všechno dobré v Novém roce.
Děkujeme všem za přízeň a přejeme prožití následujících dnů v duchu našeho motta "většina není vidět". naše péefka
Vánoční provoz středisek
18.12.2007
Poradenské centrum Ledovec v Plzni pracuje přes prázdniny ve standardním provozu (viz kontakt PC), pouze v pondělí 31.12.2007 bude uzavřeno. I tento den však bude možno telefonovat na kontaktní mobilní číslo 776 100 101.
Terapeutické centrum Ledovec končí pravidelný provoz denního stacionáře v pátek 21.12.2007. V pátek 28.12.2007 se koná vánoční dýchánek s kávou na Ledovci, sraz na dýchánek je ve 13 hodin na konečné tramvaje č. 4, odjezd z Ledovce v 16 hodin. V novém roce začíná provoz stacionáře v pátek 4. ledna 2008.
Změna názvu: Ledovec o.s.
18.12.2007
Valná hromada Sdružení Ledovec se v návaznosti na zákonné požadavky usnesla na změně názvu našeho sdružení. Od 1. ledna 2008 bude naše sdružení používat název Ledovec o.s.. Tato změna názvu nemá vliv na platnost uzavřených právních vztahů atd. ... a je to jednodušší!
Náš kabát byl v Burdě třetí
23.11.2007
Ručně tkaný kabát naší tkadleny a krejčové Ivety byl v soutěži v Burdě nakonec třetí. Prima a díky za všechny hlasy!
Semináře "Student s duševním onemocněním" skončily 
22.11.2007
Dnes proběhl třetí - závěrečný - seminář trojdílného cyklu Student s duševním onemocněním. Tři semináře v Krajském centru vzdělávání byly postupně zaměřeny na problematiku onemocnění schizofrenií, poruchami příjmu potravy a depresí. Zúčastnilo se jich několik desítek pedagogů z celého regionu. Semináře jsou součástí realizace našeho projektu podporovaného vzdělávání, o němž se vše podstatné dozvíte na http://www.normalnestuduju.cz/.
Pracovníkci O2 pomáhali Terapeutickému centru
20.11.2007
Více než šedesát pracovníků Telefonica O2 přijelo dnes v rámci svého firemního výjezdu pomáhat k nám do Terapeutického centra v Ledcích.
Dříčská smršť nám pomohla se všemi našimi údržbářskými a stěhovacími resty. Přestěhovalo se neuvěřitelné množství tkalcovského materiálu, shrabalo všechno listí, dostavěly ohrady, žlaby pro kozy a regály ve sklepě, naložil se plný kontejner odpadu ze stodol a dodělaly se objednané vánoční ozdoby.
Společně s Nadací O2 jsme tím testovali, jaké různé podoby by firemní dobrovolnictví mohlo mít a tohle nevypadá vůbec špatně!
   foto
Máme kabát v Burdě, hlasujte pro něj
3.11.2007
Naše tkadleny soutěží s kabátem, který byl nabarven, utkán a ušit v tkalcovně Terapeutického centra Ledovec v časopise Burda. Tady si ho prohlédněte. Pokud se vám líbí, můžete pro něj do 14. listopadu hlasovat na stránkách Burdy (9. kolo soutěže). Pokud vyhrajeme, určitě to pomůže v prodeji našich čím dál tím lepších tkaných výrobků! Díky.
Vybíráme vedoucícho Poradenského centra!
25.10.2007
Ledovec vyhlašuje výběrové řízení na vedoucího Poradenského centra Ledovec. Podrobnosti najdete zde.
Nebojte se, hlaste se, my vás moc potřebujeme! Čas máte do 26. listopadu.
Aktuální nabídka služeb vyšla tiskem
20.10.2007
Aktuální nabídka služeb, které Ledovec nabízí, vyšla v přehledné brožuře, která je případně k dispozici v Poradenském centru. Nahlédnout do ní můžete ale i tady.
K dispozici je také brožura Zaměstnávání osob se zdravotním postižením? Proč ano.. K prohlédnutí je zde.
Tyto brožury byly vytvořeny v rámci projektu Integrace osob s psychiatrickými poruchami a/nebo mentálním handicapem v plzeňském regionu, který byl spolufinancován Plzeňským krajem a Evropskou unií v rámci Společného regionálního operačního programu – grantové schéma „3.2.Podpora sociální integrace v Plzeňském kraji“.
Výstava "SPOLEČNÁ" pokračuje!
29.09.2007
Společná výstava výtvarných ateliérů Sdružení Ledovec a Psychiatrické léčebny v Dobřanech nazvaná "SPOLEČNÁ", která je instalována v prvním patře Studijní a vědecké knihovny v Plzni, pokračuje i v měsíci říjnu!
Denně v pracovní dny do 19 hodin na ni můžete zadarmo kouknout. K vidění jsou nejen malby a kresby, ale i truhlářské a tkané výrobky, svíčky a fotografie. Horův plakát s užitím jednoho z děl je k vidění tady.
Ohlédnutí za S kozama Na Ledovec!
27.09.2007
Kdo jste tu byl, víte, jak se tradiční baboletní kulturní festival Na Ledovec! letos povedl. Počasí, muzika, divadlo, občerstvení, kozy, nálada,... Ostatním nabízíme aspoň pár fotek.
   foto
Tisková konference Výzvy integrace
25.09.2007
Ve čtvrtek 28. září v 10 hodin pořádáme v Poradenském centru Ledovec tiskovou konferenci Výzvy integrace na závěr evropských projektů Integrace osob s psychiatrickými poruchami a/nebo mentálním handicapem v plzeňském regionu a Zvýšení účinnosti aktivní politiky zaměstnanosti prostřednictvím služby podporovaného zaměstnávání v Plzni a Rokycanech.
Především Vás na ní chceme seznámit s tím, k čemu byly tyto projekty dobré a co se nám v jejich rámci podařilo a co ne.
Zároveň konferencí chceme upozornit na to, že 30. září ukončí služby naše Agentury podporovaného zaměstnávání a tím se v regionu významně omezí možnosti podpory lidí se zdravotním postižením na poli práce (v Plzni i Rokycanech jsme tuto službu poskytovali jako jediní). Na tiskové konferenci se chceme věnovat důvodům, které nás k tomuto kroku vedly, jakož i k nástinu toho, jak chceme vzniklou situaci v budoucnu pomoci řešit.
Celkově tiskovka zapadá do aktivit v rámci Týdnů pro duševní zdraví (www.tdz.cz), při nichž se snažíme dát problematice integrace zejména lidí s duševním onemocněním co největší publicitu.
Tiskovou zprávu najdete tady.
Globální grant ukončen
14.09.2007
Historicky první ledovcový "evropský projekt" se jménem Posílení kapacity Sdružení Ledovec v oblasti poskytování sociálních služeb osobám s psychickými problémy a/nebo mentálním handicapem, který jsme realizovali v programu Globálních grantů, je za námi.
Povedl se nám? Když jsme o grant žádali, byli jsme neziskovka s necelými pěti přepočtenými zaměstnanci poskytující služby asi dvacítce klientů. Dneska je nás přepočtených sedmnáct a poskytujeme čtyři registrované sociální služby pro téměř stovku lidí. Zdá se, že kapacitu jsme posílili. Podrobnosti o výsledcích projektu najdete tady.
Pomozte dětskému oddělení psychiatrické kliniky!
13.09.2007
V programu Občanská volba Plzeňského Prazdroje se psychiatrická klinika uchází o podporu pro zařízení terapeutické herny na své dětském oddělení. Protože na dětské oddělení chodíme a setkáváme se s jeho pacienty, cítíme potřebu přidat se ke kampani za podporu tohoto projektu.
Prosíme tedy, podpořte projekt následujícím způsobem:
   - pošlete SMSku ve tvaru HLA OVP 5 na číslo 9001103 (cena je 3Kč)
   - hlasujte pro projekt přímo na stránkách Plzeňského Prazdroje.
Díky za to!
Týdny pro duševní zdraví 2007 
7.09.2007
Tiskovou konferencí v jednacím sále zastupitelstva Plzeňského kraje začnou ve čtvrtek 13. 9. v deset hodin plzeňské Týdny pro duševní zdraví (www.tdz.cz). Letos je společně organizují prakticky všechny subjekty, které v oblasti duševního zdraví v Plzni a okolí něco dělají. Můžete se těšit na řadu veřejných prezentací, dnů otevřených dveří, koncertů, výstav a přednášek.
Ledovec potkáte na tiskovce 13. září, na prezentaci u Branky 17. a hlavně můžete přijet v sobotu 22.9. na tradiční festival Na Ledovec!.
Ale to v letošních Týdnech není zdaleka všechno. Kompletní program všech akcí Týdnů najdete zde. Tisková zpráva je tady.
Tkalcovský kroužek a kurzy zpracovnání vlny
7.09.2007
Tkalcovská dílna - nejstarší terapeutická dílna na Ledovci, která sídlí v rekonstruovaných prostorách na půdě ledecké fary, nabízí na podzim široké veřejnosti tkalcovský kroužek a kurzy zpracovnání vlny.
Tkalcovský kroužek bude od 27. září každé čtvrteční odpoledne. Více informací nabízí tento kroužkový leták.
Dále během podzimu nabízíme veřejnosti tři kurzy: sobotní Zpracování vlny a Filcování a dvoudenní Předvánoční vlněná dílna. Více informací nabízí tento kurzový leták.
Denní stacionář opět otevřen 
7.09.2007
Po prázdninové pauze se v pondělí 10. 9. rozjíždí opět pravidelný provoz v denním stacionáři Ledovec pro lidi s duševním onemnocněním a/nebo mentálním handicapem v Ledcích. Pro tento školní rok máme ještě pár volných míst, nechcete nás zkusit? (kontakt)
www.normalnestuduju.cz 
27.08.2007
Dnes byly spuštěny prozatimní webové stránky projektu "Podporované vzdělávání pro studenty s duševním onemocněním – zavedení nové služby a její pilotní ověření v plzeňském regionu".
Najdete je na adrese http://www.normalnestuduju.cz/.
Snažíme se na nich už teď zveřejňovat vše podstatné k projektu, grafickou podobu necháme necháme profesionálům na pozdější dobu.
Tímto tedy zveme nejen k prohlédnutí stránek, ale nabízíme i samotnou službu podporovaného vzdělávání tak, jak je to na novém webu o ní psáno.
Nový web je spuštěn! 
26.08.2007
Po šesti letech poctivé služby našich starých webových stránek jsme je poslali na zasloužený odpočinek a spustili nové. Nelekejte se, jste na ledovcových stránkách, jen trochu nových, možné ne ještě perfektních, ale přece jen trochu víc vhodných pro informování o tom, co všechno teď děláme.
Budeme vděční za reakce a upozornění, co kde jak nefunguje a co má být jinak (mailujte to na ledovec).
Díky!
Týdny pro duševní zdraví 
6.08.2007
K celorepublikovému projektu Týdny pro duševní zdraví  www.tdz.cz přispívají letos společně prakticky všechny subjekty, které na tomto poli v Plzni působí. Program týdnů bude k mání brzy, vše vypukne 13. září v deset hodin tiskovou konferencí v jednacím sále zastupitelstva Plzeňského kraje. Poté budeme vidět na pěší zóně, proběhnou akce v jednotlivých zařízeních, do Plzně přijede hrát kapela Vega, a všechno to snad bude i na billboardech.
Srdečně vás zveme na kteroukoli akci!
Pouť se vyvedla, počasí moc ne
2.08.2007
Svatojakubská pouť se povedla. Na farní zahradě byla jako obvykle spousta řemeslníků, staročeské speciality, pivní přívěs, živá muzika a podobné věci, které dělají pouť poutí.
Do přípravy se jako obvykle zapojili i naši zahraniční dobrovolníci, letos čtyři mladí Holanďané.
Horův plakát (1MB)
   foto
Uletěl nám kaštan
25.06.2007
Dnešní vichřice nám v Ledcích na zahradě terapeutického centra složila jeden z našich stoletých kaštanů. Nikomu a ničemu se nic nestalo, jen chudákovi stromovi.
Prázdniny v Terapeutickém centru
25.06.2007
Program o prázninách je v Terapeutickém centru jako obvykle jiný - prázdninový.
První týden vyráží třináctý ročník putovního tábora vozíčkářů Festina lente, který Ledovec spoluorganizuje spolu s o.s. Náruč. Více na webu Festiny www.volny.cz/festina.lente.
Druhou akcí je jiľ inzerovaná Lední tkací ąkola na Ledovci.
Od 23. července do 5. srpna se koná Summer Work Camp at Ledovec - letní dobrovolnický tábor pro ty , kteří nám chtějí pomoct. Přijedou cizinci (ale i Češi), bude se hodně mluvit anglicky. Jestli chcete přijet, dejte nám vědět.
Uprostřed toho, v neděli 29.7. se koná tradiční Svatojakubské pouťové veselí na Ledovci s řemesly, pivem, hudbou a tak.
V závěru prázdnin nás čeká společná dovolená pracovníků a uživatelů denního stacionáře.

(c) Ledovec 2009             webmaster